🌅 Kefalonie (Řecké ostrovy)

Ostrov Kefalonie je považován za nejrozlehlejší ostrov, který se nachází v Jónském souostroví. Dalšími známými ostrovy v tomto souostroví jsou Korfu, Zakynthos, Lefkada či Ithaka. Patří celkově k největším řeckým ostrovům, i když počet obyvatel tomu vůbec neodpovídá.

Turisty nejvíce zaujme malebná krajina, která je až neuvěřitelně pestrá, plná vůni a barev. Společně s historickými památkami a překrásnými plážemi představuje ideální místo ke strávení nezapomenutelné dovolené.

Přírodní scenérie na ostrově

Patrně nejzajímavější jsou přírodní krásy, kterých je na ostrově opravdu mnoho. Nachází se zde vysoká pohoří, ale taká utajené pláže. Hojně se zde pěstuje také vinná réva. Nejznámější kefalonské víno je Robola, které si nezapomeňte koupit jako tekutý suvenýr, jistě si jej zamilujete.

Doslova raritou ostrova jsou jeskyně, kterých je zde opravdu mnoho. Mezi nejznámější patří Dračí jeskyně (Drogati), ve které se pořádají dokonce koncerty, neboť má výborné akustické vlastnosti. Další oblíbenou jeskyní je Melissani, která leží u stejnojmenného jezera. Můžete si zde udělat krásný výlet na loďce.

Nejvyšší hora Kefalonie

Dalším nezapomenutelným místem je nejvyšší hora ostrova Mega Soros (1600 m. n. m.) Na vrcholu hory se nacházel svatostánek, který však po zásahu vulkanické činnosti jakoby se propadl do země. Z tohoto místa dýchá minulost.

Okouzlující pláže

Ostrov Kefalonie je pověstný překrásnými plážemi, které nejsou tolik zaplavené turisty. Místo nabízí možnost odpočinku a relaxace. Pláže jsou klidné, najdete zde místa, ve kterých jsou oblázky, ale také písečné pláže. Na své si přijdou také milovníci vodních sportů.

Středisko Lassi

Ačkoliv je Kefalonie poněkud klidnější ostrov, jsou zde místa, která mohou nabídnout také rušný noční život. Jedním z nich je turistické středisko Lassi, které se táhne podél pobřeží a lze jej popsat jako rušné předměstí hlavního města Argostoli. Denní i noční život se odehrává především na hlavní třídě v místních kavárnách, restauracích, barech i obchodech.

Kluby a diskotéky na Kefalonii

A kam se můžete vydat za zábavou? Vyhlášené kluby a diskotéky se nachází zejména v hlavním městě Argostoli. Nejoblíbenější je nepochybně Bass Club, ve kterém to opravdu žije. Klub je otevřený non-stop, můžete si zde zatancovat, chybět nebude DJ ani živá hudba, uslyšíte řecké písně i mezinárodní hity.

Foto z ostrova

Pobřeží ostrova Kefalonie
KZ » Řecko » Kefalonie (Řecké ostrovy)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *