🌅 Mykonos (Řecké ostrovy)

Pod tímto názvem se ukrývá malý ostrůvek o rozloze 82 km². Jde o vyhledávanou lokalitu nejen evropských, ale také turistů z ostatních koutů světa. Mykonos je jedním z ostrovů Kyklandy, které se nacházejí na jihu Egejského moře. Je znám svou jedinečnou architekturou, ve které nechybí klasické modrobílé domky, bělostné kostelíky a větrné mlýny.

Oblíbené je také stejnojmenné hlavní město, které místní nazývají také Chora. Pro hlavní město je typický bohatý noční život, neboť se zde nachází řada barů a diskoték. Život zde začíná o půlnoci a končí v časných ranních hodinách.

Zajímavostí je, že ostrov je pojmenován po Apollónově vnukovi Mykonovi, pověst říká, že se na něm udály bájné boje mezi bohem Diem a Giganty. Počasí na Mykonosu je ideální v průběhu celého léta.

Co vás na ostrově čeká?

Mykonos se nemůže pochlubit příliš velkou zelení. Je to dáno nedostatkem vlhkosti, zejména na jaře a v období zimních měsíců. Rostlinám se zde moc nedaří. Pro ostrov jsou charakteristické vyprahlé kopce s kamenitým povrchem.

I přes to všechno zde vládne velmi příjemné klima, léta jsou teplá s minimem srážek, v některých oblastech je pouze silnější vítr. Díky tomu si zde přijdou na své vyznavači „větrných“ sportů, jako je například velmi oblíbený windsurfing či plachtění. Pokračovat na informace o ostrovu Karpathos

Nádherné a rozmanité pláže

Ač příroda není silná stránka ostrova, o to krásnější se zde nacházejí pláže. Není tedy divu, že právě pláže představují největší lákadlo turistů. Na plážích probíhá většina dění a to nejen ve dne, ale také v noci. Nejkrásnější pláže jsou na jihu, jihozápadě a jihovýchodě ostrova.

Převládá zde bílý a jemný písek, který je velice příjemný. Voda je průzračná a s bohatým podmořským životem. Na plážích nudu rozhodně nečekejte, můžete zvolit některý z mnoha vodních sportů, občerstvit se. Samozřejmostí jsou také sprchy, slunečníky a lehátka za poplatek.

Nejvybavenější pláží je Paradise, na které se pravidelně konají diskotéky do pozdních ranních hodin.

Jak se na ostrov dostat?

Existují pouze dvě možnosti, buď letecky, nebo trajektem. Jiná možnost není. Přímé spoje z Prahy na Mykonos nelétají, lze přestoupit v Athénách. Trajekty jezdí z Pirea a Rafiny. Pokud si tedy přejete navštívit Řecký ostrov, kde na Čecha nenarazíte, pak jste tu správně.

Foto z promenády

Promenáda a přístav na ostrově Mykonos
KZ » Řecko » Mykonos (Řecké ostrovy)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *