🌅 Počasí Naxos

Ostrov Naxos je sice největší a nejrozlehlejší v Kykladském souostroví, ale není stále tolik poznamenán turistickým ruchem jako okolní řecké ostrovy. Tím si zachovává svou přirozenou krásu, která je tvořena písčitými plážemi, zelenými údolími a dominantním horstvem. Vydejte se na tento ojedinělý zelený ostrovní skvost, který vystupuje uprostřed Egejského moře!

Proč právě na Naxos?

Naxos je řecký ostrov s hornatou krajinou ve vnitrozemí, jemuž vévodí 1 008 metrů vysoký vrchol hory zvaný Zeus. Horské pásmo se táhne od severu k jihu a na východní straně spadá strmě k pobřeží, na západě se svažuje do úrodných pahorkatin.

Při procházkách narazíte na citrusové sady, olivové háje, vinice a benátské strážní věže. Západní pobřeží je charakteristické svými dlouhými plážemi, kde si přijdou na své i nudisté. Nejoblíbenější je pláž Agia Anna s dostatkem noční zábavy nebo 2 km dlouhá pláž Agios Prokopios.

Aktuální počasí

Must see v hlavním městě Chora

Hlavním městem ostrova je Chora s typickými bílými domky vystavěnými ve svahu, nad nimiž se vyjímá benátský hrad Kastro. Na první pohled zaujme starověká, 6 metrů vysoká mramorová brána Portara. Tato památka pochází z Apollónova chrámu, který tu stál v 6. století před naším letopočtem. Ve městě nechybí muzea, kavárny, taverny a obchůdky se vším, na co si vzpomenete.

Doprava na ostrov

Na ostrov se nejlépe dostanete námořní přepravou. Po území ostrova je ideální cestovat automobilem a na podrobnější průzkum pak vyrazit pěšky nebo na kole. Na Naxos se můžete přepravit i vnitrostátními linkami, které sem létají dvakrát až třikrát denně z Athén. Ubytování naleznete zejména kolem hlavního města a v městečku Apollonas na severu ostrova.

Subtropické počasí

Pro Naxos je typické středomořské počasí. Teploty se v období léta pohybují v průměru kolem 32 °C a mimo hlavní sezónu kolem 24 °C. Voda láká ke koupání nejvíce v červenci, v srpnu a v září, kdy teplota dosahuje 23 °C.

Graf

Grafický vývoj počasí na ostrově Naxos
KZ » Řecko » Naxos (Řecké ostrovy) » Počasí Naxos
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *