🌅 Naxos (Řecké ostrovy)

V samotném srdce Egejského moře se rozléhá největší a také velice úrodný ostrov, který patří mezi Kykladské ostrovy. Ačkoliv Naxos není mezi turisty příliš známý a nikdy nepatřil mezi vyhlášené turistické destinace, má mnoho co nabídnout.

Jeho kouzlo tkví právě v jeho nedotčenosti. Lidé, kteří na ostrov přijíždějí, nejvíce ocení klid a neopakovatelnou atmosféru, kterou ostrov nabízí. Nachází se mezi ostrovy Paros a Mykonos.

Podle mytologie se zde konala svatba Dionýsa, boha vína. Právě to je důvod, proč je svatyně, která se na ostrově nachází Evia, věnovaná právě Dionýsovi.

Ostrov nádherných pláží

Ostrov Naxos představuje ideální podmínky pro rodiny s dětmi, ale také romantické pobyty ve dvou. Nachází se zde mnoho exotických pláží, jmenujme například Plaka, Agios Prokopios, Orkos a Mikri Vigla. Jde o jedny z nejkrásnějších pláží na ostrově. Západní pobřeží skýtá ideální podmínky pro windsurfing a kitesurfing kvůli silným větrům, které tam vanou v odpoledních hodinách.

Čím jsou pláže výjimečné?

Pláže jsou proslulé čistou křišťálovou vodou, jemným pískem a malebnou krajinou všude kolem. Pláže nabízí ideální místo pro odpočinek, relaxaci, ale také aktivně strávenou dovolenou.

Co vás na ostrově čeká?

Naxos je hornatý ostrov, hlavní město je Chora, které se nachází u západního pobřeží. V hlavním městě najdete tradiční architekturu, dobře zachovalý benátský hrad, který se tyčí ve svahu a střeží Dionýsův ostrov. Na první pohled vás zaujme starověká brána, které se říká Portara. Dotváří typickou atmosféru pro ostrov Naxos (podívejte se kde ostrov leží – mapa).

Jde o velice unikátní památky, které v sobě ukrývá střípky historie. Mnoho zajímavostí lze vidět také ve zdejších muzeích. A samozřejmě zde také nechybí typické řecké taverny, kavárny a restaurace, ve kterých lze ochutnat místní speciality.

Jak se na ostrov dostat?

Nejjednodušší způsob, jak se na ostrov dostat, je trajektem nebo lodí. Ostrov má své vlastní maličké letiště, na kterém přistávají vnitrostátní linky z Athén a některých menších ostrovů. Pravidelné linky sem jezdí z Pirea a Athén.

Na ostrově se můžete nejlépe pohybovat automobilem, který si lze půjčit v jedné z mnoha půjčoven, které se na ostrově nachází. Na své si přijdou i milovníci pěší turistiky.

Písečná pláž

Písečná pláž Naxos na Řeckých ostrovech
KZ » Řecko » Naxos (Řecké ostrovy)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *