🌅 Počasí Parga (Řecko)

Na pobřeží pevninského Řecka se rozprostírá přístavní městečko Parga s bohatou historií. Kdybyste toto typické řecké letovisko hledali na mapě, najdete jej v blízkosti Korfu. Oblast se pyšní třemi atraktivními plážemi, jež jsou omývány Jónským mořem. Vydejte se do sluncem zalité Pargy a nebudete litovat vynaložených peněz!

Středomořské klima

Klima Pargy pozitivně ovlivňuje Středozemní moře. To je zodpovědné za dlouhá, horká léta a krátké, mírné zimy. V létě se těšte na celodenní sluneční svit a modrou oblohu bez mráčků. Na jaře a na podzim Vás mohou překvapit dešťové přeháňky a v zimě je již nutné počítat s vysokým počtem propršených dnů.

Hlavní sezóna

V hlavní sezóně, v červenci a srpnu, se teplota pravidelně udržuje na teplotách přes 30 ºC. Pokud máte raději nižší teploty, zavítejte do Pargy v jarním období nebo na podzim. V dubnu a květnu se průměrné teploty drží kolem 22 ºC a na začátku podzimu dokonce až kolem 25 ºC.

Mírné ochlazení přichází v říjnu, kdy se teplota snižuje na 22 ºC a v listopadu dokonce na 17 ºC. Od prosince do února očekávejte teploty kolem 13 ºC a v březnu maximálně 15 ºC.

Aktuální počasí

Jak dlouho sálá slunce?

Nejvíce slunečního svitu si užijete od května do srpna. Sluníčko v průměru září 13 hodin denně, a tak se můžete celý den opalovat. V září Vás bude slunce provázet 10 hodin denně a v říjnu 8 hodin denně. Nejméně si užijete slunečního svitu v prosinci a únoru, a to 6 hodin denně. Informace o ostrově Karpathos

Teplota moře?

Moře je v létě krásně vyhřáté a láká ke koupání a potápění. Jeho teplota má příjemných 26 ºC. Pozadu není ani červen a září s průměrnou teplotou 25 ºC. O něco chladnější je voda v květnu a říjnu, kdy naměříte 23 ºC. V zimním období teplota klesá až k 15 ºC a postupně se zvyšuje teprve až od dubna. V tomto měsíci se zahřívá na 17 ºC a v květnu teplota atakuje 20 ºC.

Graf

Grafický vývoj počasí na ostrově Parga v grafu
KZ » Řecko » Parga (Řecko) » Počasí Parga (Řecko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *