🌅 Počasí Kavala (Řecké ostrovy)

Kavala je velké přístavní město, které se rozléhá na severu Řecku poblíž hranic s Makedonií. Místní jej považují za jakousi vstupní bránu k ostrovům na severu Egejského moře. Je to zároveň druhé největší město severního Řecka. Poloha města hodně ovlivňuje ráz počasí.

Panuje zde mírné teplotní klima, počasí je velice příjemné, protože teploty se až tolik výrazně neliší od našeho podnebí. Počasí je však mnohem stálejší. Typická jsou suchá a teplá léta, naopak chladnější zimy. Tropické počasí podobné Africkým státům zde nečekejte, například oproti Krétě je v této oblasti chladněji. Jaro se vyznačuje příjemnými teplotami kolem 20 °C.

Srážky Kevala

Srážky se na jaře ještě objevují, ale zdaleka ne tak často, jako v zimním období. Jarní období je jedním z nejkrásnějších z celého roku, které přímo vybízí k návštěvě památek. Příjemné teploty, rozkvetlá příroda, to jsou ideální podmínky. Akorát moře je ještě chladné a na koupání to na jaře rozhodně není.

Teplota moře

Přibližně na konci června začíná v Kavale letní sezóna. Maximální denní teploty se pohybují kolem 30 °C. V průběhu července a srpna se mohou ještě o něco zvýšit.

Moře má přibližně 25 °C. Občas se objeví slabý deštík, který je příjemným zpestřením a krásně osvěží vzduch. Hlavní sezóna začíná v červnu a končí na konci září, kdy se začíná také ochlazovat a dříve stmívat.

Maxima v červenci

Jen pro zajímavost, průměrná doba slunečního svitu v letní sezóně je a 11 hodin denně v červenci. Naopak v lednu jsou to přibližně 3 hodiny. V od listopadu do března je počasí chladné a nestálé, často se objevují srážky a teploty klesají na 10 °C.

Protože je Kavala přístavním městem, z otevřeného moře může foukat silný vítr ze severu. V zimě je hodně nepříjemný, v létě může trochu klamat. Pocitově vám přijde mnohem chladněji, než ve skutečnosti je. Pláže jsou zde většinou oblázkové.

Grafický vývoj

Počasí Kavala (předpověď)
KZ » Řecko » Počasí Řecko » Počasí Kavala (Řecké ostrovy)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *