🌅 Doba a délka letu na Zakynthos

Ostrov Zakynthos je se svou polohou u západního pobřeží Řeckých ostrovů nejlepší z hlediska délky letu. Právě dnes jsem na Zakynthos přiletěl a mohu tedy přesně napsat jak dlouho našemu letadlu let z letiště v Praze až na letiště na Zakynthosu trval.

Doba letu Zakynthos → Praha

Naše doba letu ze Zakynthosu na Letiště Václava Havla Praha byla přesně 2 hodiny a 10 minut čistého času ve vzduchu. Na mezinárodní letiště na Zakynthosu jsme nicméně museli být více než 2 hodiny před odletem.

Výhodou byla alespoň krátká doba jízdy autobusem od našeho hotelu White Olive Premium (přibližně 10 minut), který se nachází nedaleko letiště v oblasti Laganas. Mapa ostrova Zakynthosu.

Letiště Zakynthos

Letiště na Zakynthosu je velmi malé se všeho všudy jedním duty free obchůdkem, kde je navíc opravdu malý výběr suvenýrů. Neváhejte proto s nákupem dárků pro Vaše blízké v některém z obchůdků v ulicích Zakynthosu. Pokud odlétáte v průběhu odpoledne počítejte s obřími frontami.

Nejedná se o žádné nově modernizované letiště, spíše naopak. Náš let s leteckou společností Travel Service byl obsloužen Boeingem 737 verze 900 pro více než 205 cestujících.

Fronta na check-in byla tvořena z turisty od CK Blue Style, Pantour, Fisher a další menší cestovky. Na check-in přepážce obdržíte letenky a Vaše zavazadlo bude oštítkováno. Dále pak pokračujete na frontu k rentgenu zavazadel, kde musíte se zavazadlem počkat a osobně ho dát na pohyblivý pás.

Následně už pokračujete na frontu k bezpečnostní kontrole, po průchodu si můžete projít již zmíněný duty free obchod a pokračovat na frontu ke Gatu.

Doba letu Praha-Zakynthos

Deklarovaná doba letu přímo od kapitána letounu před vzletem byla 2 hodiny a 5 minut. Což je například ve srovnání dobou letu Krétu o cca 45 minut méně! Skutečná doba našeho letu včetně pojíždění byla 2 hodiny a 20 minut.

Zpoždění, rady a tipy

Paradoxní je, že doba letu v evropských podmínkách není při cestování to časově nejnáročnější. Samotné čekání při odbavování a následně u gatu zabírá také téměř dvě hodiny, stejně tak jako čekání na zavazadla. V reálu jsme tedy měli být na letišti pro odbavení v 9:15 a na hotelovém pokoji na řeckém Zakynthosu jsme byli až v 16:15! Pokračovat na podnebí o Zakynthosu.

Průběh letu na mapě

Průběh letu mezi Prahou a Zakynthosem
KZ » Řecko » Zakynthos » Doba a délka letu na Zakynthos
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *