🌅 Zakynthos: Mapa

Ostrov Zakynthos je velmi malý, bez problémů ho celý za jeden den objedete. Během našeho týdenního pobytu jsme měli ubytování v letovisku Laganas a na pláž jezdili každý druhý den na téměř opačný konec (pláž Xigi) a žádný problém. Doba jízdy od hotelu přibližně 40 minut.

Charakter

Ostrov je z východní poloviny velmi nížinatý, západní část je naopak velmi hornatá, díky čemuž je hezky pestrý a nenudí. Při jízdě autem jsem se nejprve řídil mapou a posléze už podle prostorové orientace (záchytné body jsou vždy vysoké hory na západě, nižší hory na východě a poloha slunce). Ideální je mít načtenou mapu v mobilu. Počasí na ostrově Zakynthos si můžete zjistit v podrobném článku.

Ke stažení

Ačkoliv na mapě je vyznačena silnice červenou čárou jako rovná, téměř vždy se jedná o velmi klikatou silničku, která je velmi špatně značena a chce to se soustředit abyste nesjeli a pak se pár minut motali zpět.

Zajímavá místa jsou rozmístěna po celém ostrově, takže pokud nechcete vynechat nic zajímavého budete muset ostrůvek Zakynthos projet celý (vyjma jiho-západního cípu, kde opravdu nic není). Oblast Laganas a Kalamaki detailněji.

Mapa Zakynthosu online

Kde leží?

Kde se nachází ostrov Zakynthos na mapě?
KZ » Řecko » Zakynthos » Zakynthos: Mapa
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *