🌅 Letiště Dubaj

Informace o mezinárodním letišti v Dubaji najdete v tomto článku. Dubaj zažívá v posledních letech neuvěřitelný rozmach a stal se tak zcela bez pochyby perlou Blízkého východu, kterou každoročně navštíví několik milionů turistů z celého světa.

5★ All Inclusive dovolená v Dubaji ⇒

Mapa | Doprava do centra | Přestupy | Zkušenosti

A boom zažívá i mezi českými turisty – jen za minulý rok ho navštívilo téměř 60 tisíc lidí a předpokládá se, že letos tento počet hravě překoná. Pomyslnou branou do této pohádkové země představuje mezinárodní letiště Dubaj, a právě o něm bude pojednávat tento článek.

3. nejrušnější letiště světa

Mezinárodní letiště Dubaj, mezinárodní zkratka dle IATA – DXB, je třetí nejrušnější letiště na celém světě – před ním je už pouze mezinárodní letiště v Pekingu a v americké Atlantě.

V roce 2016 jeho terminálem prošlo téměř 84 milionů cestujících. Jen pro srovnání – pražské letiště v Ruzyni jich odbavilo ve stejném roce pouhých 13 milionů, což je více než šestkrát méně!

Přímé lety

Lidé znalí cestování samozřejmě vědí, že mezi Českou republikou a Dubají existuje přímé letecké spojení. To z Prahy zajišťuje několik leteckých společností – česká charterová společnost Travel Service – SmartWings, dubajská nízkonákladovka FlyDubai a také perla mezi aerolinkami – společnost Emirates (s touto aerolinkou poletíte v největším dopravním letadle současnosti – Airbusu A380).

Cestovatelé z Moravy a Slezska pak mohou volit přímý let z Ostravy, který operuje opět společnost Travel Service – SmartWings.

V Dubaji do šesti hodin

Vzdálenost, kterou do Dubaje uletíte, je přibližně 4 a půl tisíce kilometrů. Letadlo tuto trasu zvládne urazit přibližně za pět a půl hodiny. Letiště v Dubaji disponuje celkem třemi terminály a to u jakého vaše letadlo zakotví, záleží na tom, s jakou společností poletíte.

Nízkonákladové společnosti (SmartWings, FlyDubai) mají vyhrazený Terminál 2. Terminál 3 je potom určen pouze pro společnost Emirates. Je zajímavostí, že tento terminál je druhou největší jednopatrovou budovou na celém světě! Terminál 1 je pak určen pro běžné letecké společnosti.

Mapa

Na internetu je možné dohledat mnoho různých map všech terminálů i celého letiště. Ty nejlepší zde uvádím.

Vstupní pohovor – pouhá formalita

Po opuštění letadla je nutné projít imigračním pohovorem. Ten však berte jako pouhou formalitu. Po jeho absolvování dostanete razítko do svého pasu a vy si tak můžete jít vyzvednout svá zavazadla. Poté již můžete směle vyrazit do víru tohoto magického města.

Doprava do centra

Cest, jak se dostat z letiště do centra, je několik. Tou nejpohodlnější, ale zároveň nejdražší, je vzít si taxi – to vás vyjde přibližně na 500 Kč. Levnější variantou je pak možnost využít husté sítě MHD.

U Terminálu 1 a 3 najdete totiž stanice metra, pomocí kterého se snadno dostanete v podstatě kamkoliv – cena za lístek se odvíjí od ujeté vzdálenosti, ale nedáte za něj zpravidla více, než 50 Kč. Případně se můžete svézt některým z autobusů, jejichž cena je obdobná.

Přestupy

Letištěm v Dubaji ovšem neprochází pouze ti, kteří toto město chtějí navštívit. Toto místo je totiž novodobým dopravním uzlem pro všechny, kteří letí dále, směrem na východ. Pokud máte letiště Dubaj jako zastávku pro mezipřistání i vy, nemusíte se ničeho obávat.

Vše je tu perfektně značené, případně vám rádi poradí zaměstnanci letiště. A jestliže je vaše mezipřistání delšího charakteru (avšak do 24 hodin), můžete čas využít pro prohlídku města – bez problémů totiž dostanete tranzitní vízum.

Zkušenosti

Má zkušenost s mezipřistáním na letišti v Dubaji je velmi pozitivní. Letiště je sice extrémně vytížené nicméně pobyt v luxusních prostorách je velkým zážitkem. Jedná se o opravdu gigantickou budovu, kterou celou projít by vám zabralo mnoho hodin.

Určité spojovací chodby jsou luxusní s kobercem na zemi a palmami na středu. Jinde je naopak vyleštěná podlaha a skvělé eskalátory uprostřed.

KZ » Spojené arabské emiráty » Dubaj » Letiště Dubaj
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *