🌅 Smlouvání v Dubaji

Cestování a nakupování jsou dvě věci, které od sebe prakticky nelze oddělit. Vždyť kdo by si nechtěl z kousku světa, který právě navštívil, odvézt něco, co mu bude danou zemi navždy připomínat?

5★ All Inclusive dovolená v Dubaji ⇒

Navíc – pokud jste svou návštěvou poctili některou zemi Blízkého nebo Dálného východu, můžete si z nakupování udělat nezapomenutelnou zábavu. Hovořím samozřejmě o smlouvání, které ke zdejšímu nakupování neodmyslitelně patří. Setkáte se s ním i v čím dál víc populární Dubaji!

Smlouvání není všude

Přestože je Dubaj v srdci samotného Blízkého východu, rozhodně nechci tvrdit, že byste měli smlouvat při každé příležitosti. I zde totiž existují místa, kde smlouvání není příliš vhodné. Jedná se zejména o obchody známých značek, ve kterých u zboží uvidíte klasicky cenovku.

Nejenom, že ceny jsou zde pevné, ale pracovníci v obchodech jsou pouhými zaměstnanci, a i kdyby vám slevit chtěli, nemají k tomu žádnou pravomoc. Smlouvat též není vhodné v supermarketech s jídlem západního stylu.

Kde tedy určitě smlouvat?

Nyní si povíme, kde naopak smlouvat můžete. Ba co víc – v některých případech je smlouvání přímo vyžadováno, jinak byste majitele obchodu dokonce mohli urazit! Řeč je samozřejmě o klasických tržištích, obchodech s oblečením a textilem (vyjma již zmiňovaných světových značek), obchodů se suvenýry či dokonce na zlatém trhu!

Určitou nápovědou pro vás může být skutečnost, že pokud u zboží neuvidíte cenovku, můžete o ceně s klidem smlouvat. V ostatních případech dejte na svou intuici.

Stanovte si vlastní cenu

Při smlouvání můžete mít celou řadu strategií, jak si vyjednat co nejnižší cenu. Ještě než smlouvat začnete, měli byste mít alespoň přibližný odhad pro skutečnou cenu výrobku, který chcete koupit. Rozhodně není vhodné přijít k obchodníkovi a rovnou zamířit za svým „vysněným“ produktem a začít smlouvat.

Váš zájem o danou věc by měl být spíše chladný. Doporučuji si tedy nejprve prohlédnout i jiné zboží obchodníka. Nutností je také to, abyste po celou dobu působili mile a nebyli na prodávajícího v žádném případě nepříjemní.

Začíná hra ústupků

Nejdříve se zeptejte, jaká je cena daného výrobku. Obchodník vám samozřejmě nejprve obvykle poví velice nadsazenou cenu. Vy však stále mějte na paměti cenu, jakou jste ochotni zaplatit.

Řekněte mu, že to je příliš a nabídněte mu částku, která je o pár desítek procent nižší, než cena, na kterou jste ochotní přistoupit. Nyní většinou začne hra ústupků. Pokud budete neoblomní, můžete se tak dostat na vaši vysněnou cenu, případně se k ní alespoň co nejvíce přiblížit.

Hrajte divadlo

Při této hře můžete samozřejmě využít celou řadu triků. Poukázat můžete například na různé vady výrobku (fantazii se meze nekladou) a snažit se tak cenu ještě více srazit. Vymyslet si můžete i různé historky – třeba že toto je váš poslední den v Dubaji a vy chcete utratit zbývající dirhamy (více o dubajské měně) a více zkrátka opravdu nemáte.

Pokud nic z toho nezafunguje, můžete se zkusit s obchodníkem rozloučit a z obchodu odejít. Můžete si být téměř jistí, že ve většině případů se za vámi sám vydá a na vaši cenu přistoupí.

I smlouvání je zážitek

Jestliže se vám naopak cenu nepodaří usmlouvat, nevěšte hlavu. Své štěstí můžete zkusit někde jinde a já věřím, že nakonec budete úspěšní. Pozor si ovšem dávejte na smlouvání jako takové. Je totiž velice nakažlivé a tak se může stát, že si nakonec koupíte zboží, které ve skutečnosti vůbec nechcete.

Když ovšem k nákupům budete přistupovat s rozumem, věřím, že si toto orientální nakupování velice oblíbíte a stane se tak jedním z mnoha zážitků, které si odsud odvezete! Pokračovat na informace o trzích v Dubaji

Naše smlouvání v Dubaji

Obchodní-dům-Dubaj-Mall-je-krásné
Obchodní-dům-Dubaj-Mall-je-krásné
Smlouvání-v-restauraci-na-letišti-nelze-v-Dubaji
Smlouvání-v-restauraci-na-letišti-nelze-v-Dubaji
V-taxi-z-letiště-do-centra-Dubaje-jsme-smlouvali
V-taxi-z-letiště-do-centra-Dubaje-jsme-smlouvali
KZ » Spojené arabské emiráty » Dubaj » Smlouvání v Dubaji
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *