🌅 Trhy v Dubaji

Které trhy v Dubaji jsou nejlepší? Dubaj nabízí turistům obrovské množství nevšedních zážitků. Většina návštěvníků ze zahraničí si kupříkladu nenechá ujít místní trhy, které jsou vyhlášeny daleko za branami této metropole.

5★ All Inclusive dovolená v Dubaji ⇒

Tradiční trhy = Souky

Dubaj je supermoderní metropolí, ve které lze spatřit budovy, jež vypadají jako z nějakého sci-fi filmu. Jenže to ještě neznamená, že by se místní obyvatelé zcela zřekli svých tradic. O tom se koneckonců můžete sami přesvědčit zejména ve starých čtvrtích Deira a Bur Dubai, kde se mj. nacházejí i tradiční trhy.

Říká se jim souky, někdy se ale můžete setkat i s českým přepisem súky. V každém případě byste neměli Dubaj opustit, aniž byste nějaké to tržiště navštívili, i kdybyste zde nakonec nic nenakoupili.

Jaké trhy v Dubaji navštívit?

Pokud na nějaké to tržiště zavítáte, velmi rychle zjistíte, že zde seženete obrovské množství výrobků. Z Dubaje si tak můžete odvézt domů nejrůznější zboží. Zde se přitom alespoň ve zkratce zaměříme na pět trhů, které patří k nejzajímavějším ze všech.

Jakže, vy nesmlouváte?

Své krámky mají na tržištích nejen Arabové, ale také příslušníci dalších etnik. Ať už však budete nakupovat u kohokoli, neměli byste zapomenout, že k místními koloritu neodmyslitelně patří smlouvání.

To znamená, že i v případě, bude-li se vám zdát cena daného zboží přijatelná, můžete se o ní ještě dohadovat. Nejedná se přitom o žádnou neslušnost, ale právě naopak. Dalo by se dokonce říci, že pokud se nepokusíte smlouvat, většina obchodníků bude pravděpodobně zklamaná.

Foto z trhů

Trhy v Dubaji
KZ » Spojené arabské emiráty » Dubaj » Trhy v Dubaji
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *