🌅 Spojené arabské emiráty: Mapa

Kde na mapě leží Spojené arabské emiráty? A kde si stáhnout mapu emirátů v různých formátech? Na oboje otázky najdete odpovědi v tomto článku, který se věnuje mapovým podkladům a geografii Spojených arabských emirátů.

5★ All Inclusive dovolená v Dubaji ⇒

LokalizaceCharakter krajinyMapy ke stažení • Poloha Dubaje

Pokud je země, která je v poslední době poměrně vyhledávanou turistickou destinací, potom to jsou SAE neboli Spojené arabské emiráty. Samozřejmě jak už napovídá mapa viz níže, nachází se tato země v oblasti Středního východu, konkrétně v jihozápadní Asii, a to na Arabském poloostrově.

Lokalizace

Tato poloha samozřejmě láká hlavně milovníky letních dovolených, a to díky příjemně vysokým teplotám vody v Perském zálivu. Teploty moře ve Spojených arabských emirátech je rekordní.To však není to jediné, co nám samotná mapa dokáže právě na tuto zemi prozradit.

Charakter krajiny

Stejně jako u celé řady jiných zemí, které se v této oblasti nacházejí, i zde nám mapa Spojených arabských emirátů jasně ukazuje, že celý terén daného státu je hlavně nížinatý, bez žádného výrazného pohoří.

Samozřejmě jeho větší část je pokrytá také pouští (nejbližší okolí Dubaje je relativně zelené). Naopak samotné pobřeží nabídne poměrně zajímavé množství zeleně, a ta se nachází i na četných ostrovech, která Spojené arabské emiráty mapa také jasně ukazuje.

Kde leží Abu Dhabí

A právě na jednom z těchto ostrovů lze vidět i jedno velké město, kterým není žádné jiné, než právě Abu Dhabi, tedy hlavní město celé země a tedy všech emirátů. Dané ostrovy jsou samozřejmě hlavně drobnější, a nacházejí se téměř podél celého pobřeží, které nám Spojené arabské emiráty mapa může ukázat. Počasí v této oblasti je převážně saharské.

Mapy ke stažení

7 emirátů v SAE na mapě

Sedm emirátů

Kromě toho však může Spojené arabské emiráty mapa ukázat také zajímavé administrativní členění, kdy se celá země skládá hned ze sedmi emirátů. Tím největším, který zabírá téměř celou zemi, je právě Abú Dhabí (informace o arabské měně). Zbývajících šest si poté dělí pouze drobné území.

Poloha Dubaje

Samozřejmě kromě zmíněného hlavního města může Spojené arabské emiráty mapa jasně ukázat i řadu jiných, jedno z těch největších, je jistě Adžumal, tedy sídlo mnohých místních šejků, a prestižních firem.

A právě toto město bývá i častým cílem mnohých tuzemských turistů. Mimo něj ale mohou turisté vyrazit i do celé řady dalších, a to hlavně v jeho okolí. Samozřejmě prim hraje město Dubaj o kterém se dočtete v samostatném článku.

Mapa emirátů

KZ » Spojené arabské emiráty » Spojené arabské emiráty: Mapa
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *