🌅 Počasí Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty & počasí to vždy znamená slunce a horko. Kdy je ovšem počasí v emirátech nesnesitelné a kdy je nejvhodnější doba k návštěvě SAE? Kdy tedy jet respektive letět? Více v tomto článku o podnebí podrobně.

5★ All Inclusive dovolená v Dubaji ⇒

Počasí v létěPodnebí na podzimPrůměrné teploty • Aktuální počasí

Charakter podnebí

Jelikož ale většina turistických center leží na pobřeží, je jasné, že Spojené arabské emiráty počasí bude v tomto ohledu velice podobné, což se také potvrzuje. Hlavní prioritou jsou velmi suchá léta s vysokými teplotami, a naopak sice teplé, ale velmi vlhké zimy.

Zvláště na poušti poté nejsou žádnou výjimkou ani teploty pod bodem mrazu (i v Abu Dhabí či Dubaji). Jinak se ale zimní teploty pohybují nejčastěji okolo 20 stupňů Celsia.

Měsíční průměry

Počasí v létě

Samozřejmě zimní měsíce rozhodně nepatří mezi ty, kdy by turisté tuto zemi vyhledávali. V tomto ohledu je zajímá Spojené arabské emiráty počasí, které je čeká hlavně v období hlavní sezony.

Abychom byly konkrétní, těch nejvyšších teplot je samozřejmě dosahováno v měsících července a srpna, a to není výjimkou ani to, že teploty dosahují hodnot okolo 50 stupňů Celsia. A to samozřejmě ve stínu.

Počasí březen

Mnohem přijatelněji je však v ostatních měsících v roce. Obecně platí, že ideální Spojené arabské emiráty počasí pro letní zájezdy začíná již v březnu, kdy nejsou výjimkou teploty dosahující 30 °C. Samozřejmě tomu odpovídá i příjemná teplota moře. Měsíc od měsíce však teploty stoupají, až na ony zmíněné vrcholy.

Podnebí na podzim

Naopak po nich začíná opět velmi pozvolné ochlazení. Zatímco v některých zemích je za konec považováno záři, Spojené arabské emiráty počasí může nabídnout to, že třicítky jsou zde i v měsíci říjnu a listopadu. To samozřejmě umožní mnohem déle těžit z turistů na dovolené, kteří do této oblasti přijedou.

Průměrné teploty

Průměrné teploty se v jednotlivých emirátech příliš neliší (všude je horko : ))

 ledenúnorbřezendubenkvětenčervenčervenecsrp.záříří.li.pr.
Teplota vzduchu [°C]212325313337373937342824
Teplota moře [°C]202122273132333231302824

Sever a jich emirátů

Velký rozdíl v počasí však znamená i konkrétní lokalita. A to jak poušť, tak samozřejmě sever nebo jih či teplota moře. Je jasné, že ty nejjižnější oblasti budou nejteplejší. Naopak chladněji poté bývá nejenom na severu, ale také na východním pobřeží, nebo v horských oblastech. Je to dáno tím, že zde  počasí ve Spojených arabských emirátech zaznamenává mnohem výraznější proudění studeného větru.

Aktuální počasí

Počasí-Spojené-arabské-emiráty

Počasí ve Spojených arabských emirátech lze rozdělit na dvě hlavní období: chladnější, které lze doporučit na návštěvu země a teplejší, které pro návštěvu Emirátů není vhodné. Chladnější je od října do dubna a teplejší od května do září.
Ačkoliv jsou Spojené arabské emiráty z pohledu počasí pokládány za celoroční destinaci, osobně bych místo, kde v poledních hodinách atakují teploty 50 °C některé měsíce k návštěvě nedoporučil. Zejména se jedná o měsíce od května do září, kdy je teplota vzduchu přes den opravdu vražedná.

V kombinaci s velmi klimatizovanými prostory všech budov včetně hotelů v tomto období extrémního sucha není doporučováno do Spojených arabských emirátů létat na dovolenou a už vůbec ne na procestování.

Naopak od polovina října až do konce dubna, kdy se teploty pohybují mezi 29 °C až 18 °C ze přichází zimní klima vhodné pro návštěvu. Jedná se tedy o skvělou exotickou destinaci kam můžete za 5 hodin letu zaletět přímo z Prahy.

Počasí Emiráty

Měsíční průměry

Teploty [°C]l.ún.bř.dubenkvětenčervenčervenecsrpenzáříříjenlistopadprosinec
Průměrné182023273133353633292521
Maximální242529333840424240363126
Minimální121417202325282926221815
Moře222122252931323333312825
KZ » Spojené arabské emiráty » Počasí Spojené arabské emiráty
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *