🌅 Památky ve Spojených arabských emirátech

Spojené arabské emiráty jsou zemí s mnoha zajímavými místy. Velice pravděpodobně budete chtít svůj pobyt strávit přímo v Dubaji, který je sám natolik zajímavý a rozlehlý, že vám na jeho objevování pravděpodobně nebude stačit celý pobyt.

5★ All Inclusive dovolená v Dubaji ⇒

Pokud však vyrazíte i za hranice Dubaje, jistě nebudete zklamáni. V následujícím článku vám popíšeme pár nejzajímavějších míst v samotném Dubaji, ale i na jiných místech SAE.

Dubaj

Burj al Arab

Název této budovy by se dal přeložit jako „Věž Arabů“ a je jednou z nejznámějších budov v Dubaji. Stojí již od konce minulého století a je opravdu impozantní. Sama budova je ve skutečnosti pěti hvězdičkovým hotelem, který je označován jako nejluxusnější hotel na světě. Svým vzhledem připomíná plachetnici.

Obchodní centrum Mall of the Emirates

Pokud cestujete i se svou drahou polovičkou, radíme vám se tomuto místu vyhnout obloukem. Obchodní centrum je totiž opravdu gigantických rozměrů a nabízí přes 700 obchodů. Pokud se zde však již nacházíte a hledáte možnost úniku před všudypřítomnými obchody, zamiřte na místní kryté sjezdovky, kde si můžete užít zimní radovánky uprostřed pouště.

Burj Khalifa

Pokud toužíte shlédnout nejvyšší budovu světa, která měří neuvěřitelných 828 metrů (bez antény 629 metrů), určitě zamiřte sem. Pohled na ní je opravdu impozantní, a pokud netrpíte závratěmi, můžete si vychutnat pohled i z jejích výšin – vyhlídková plošina se nachází ve 124. patře. Této arabské stavbě jsme zde věnovali celý článek.

Aquapark Aquaventure

Tento obrovský akvapark nabízí možnost zchladit se od úmorného pouštního slunce a užít si spoustu zábavy v tematickém parku, který je laděn v Mayském stylu.

Místní přístav

Za návštěvu též stojí místní přístav, kde můžete spatřit ty nejluxusnější jachty na celém světě. Fotoaparát vezměte samozřejmě s sebou.

Tradiční trhy

Specifické místní trhy, kde zažijete opravdu neopakovatelnou orientální atmosféru, kde se mísí jednotlivé vůně koření a specifických pokrmů, které určitě vyzkoušejte.

Mimo Dubaj

Umm al-Quwain

Tato přírodní laguna ve stejnojmenném emirátu je unikátní zejména pro pozorovatele ptáků. Zdejší místo je totiž světoznámé a ptáky zde pozorují specialisté z celého světa.

Arabská poušť

Prakticky ihned za branami města Dubaje si můžete naplno vychutnat pouštní safari, kde si vyzkoušíte řízení terénního automobilu v místních písečných dunách.

Mešita Al Bidyah

Toto místo je určené zejména pro milovníky historie a architektury. Mešita Al Bidyah (taktéž někdy jako Bílá mešita) je totiž nejstarší mešitou v celých emirátech a byla postavena v roce 1446.

Pevnost Fujairah

Úchvatná stavba, která sloužila k obraně. Na místě jsou též zajímavá archeologická naleziště a poblíž též velice zajímavé muzeum. Jak už název napovídá, nachází se v emirátů Fujairah.

Další zajímavá místa

TOP 4 místa

Historické památky ve Spojených arabských emirátech
KZ » Spojené arabské emiráty » Památky ve Spojených arabských emirátech
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *