🌅 Počasí únor (Spojené arabské emiráty)

Měsíc únor je z pohledu počasí v SAE velmi nevhodný. Cestovatelé na tripadvisoru, kteří například Dubaj v tomto měsíci navštívili hovoří o častých bouřkách a především vysoké větrnosti, která v kombinaci s pískem ve vzduchu velmi znepříjemňuje pobyt venku.

5★ All Inclusive dovolená v Dubaji ⇒

Počasí není nutně ošklivé, ale jedná se o velmi riskantní návštěvu, protože se nedá předvídat zda budete mít štěstí nebo naopak smůlu na podnebí. V každém případě bude v Dubaji vyšší teplota než tou dobou u nás v České republice.

Průměrné teploty

Teploty-SAE-únor-počasí spojené arabské emiráty

Začátek února jsou teploty kolem 24 °C v průměru, naopak na konci února už průměrných 27 °C. Pokud tedy máte na výběr jeďte spíše ke konci měsíce či případně v březnu. Ledaže jste příznivci chladnějšího podnebí a máte v plánu projít si zajímavá místa a památky v emirátech je pro Vás naopak výhodnější se sem vydat v lednu.

Sluneční doba

Podobně jako v prosinci a lednu je i v únoru přibližně 8 hodin slunečního svitu denně. Délka dne v se v průběhu měsíce postupně prodlužuje. Nejdelším dnem je tak 29. únor s jedenácti hodinami sluníčka. Obloha je zde obvykle velmi vymetená od jakékoliv oblačnosti. Vlhkost vzduchu je velmi příjemná a pohybuje se mezi 40 – 80%.

Větrné písečné bouře

Vysoká rychlost větru v únoru 2012 byla dokonce důvodem uzavření některých silnic a zpožděných letů. Obvykle je zde sice více větrno, ovšem nejedná se až o takové extrémy.

Teplota moře

Jak jinak, teplota moře u Dubaje je velmi příjemná a to v průměru kolem 22 °C, nicméně ve srovnání například se srpnem, kdy se pohybuje kolem hranice 33 °C je na minimum.

Recenze od českých turistů

Na diskusních fórech se obvykle objevují zmínky o skvělém počasí na poznávání památek. Jediné co občas kritizují jsou již zmíněné písečné bouře, které udělají pár okamžiků trochu dobrodružné.

Podnebí SAE online

KZ » Spojené arabské emiráty » Počasí Spojené arabské emiráty » Počasí únor (Spojené arabské emiráty)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *