🌅 Sharjah (Spojené arabské emiráty)

Sharjah s více než 1 milionem obyvatel patří mezi tři největší emiráty a spolu s Dubajem vytváří jednu souvislou aglomeraci. Z centra Dubaje (z Downtownu) a finančního distriktu je město Sharjah vzdáleno necelých 15 kilometrů. Jedná se o jediný z arabských emirátů, který spojuje Arabské moře a Indický oceán neboť jeho pobřeží je omýváno jak vodou z Perského tak z Ománského zálivu.

5★ All Inclusive dovolená v Dubaji ⇒

Město kultury

Sharjah patří mezi ty pravé arabské města, kde je arabská kultura cítit na každém kroku. Důvodem k návštěvě může být ocenění UNSECA, které Sharjah obdržel – Hlavní město kultury arabského světa.

Nachází se zde mnoho trhů typických pro arabský svět, například Blue Souq, kde koupíte od zlata, látek a koření i oblečení a další drobnosti. Jsou zde i zelené parky, přímořské promenády i ruská kola s vyhlídkou na celou oblast. Spuštěné je při jakémkoliv počasí.

Pravidla, předpisy a příkazy!

Z hlediska dodržování arabských pravidel je Sharjah ten nejpřísnější ze všech sedmi arabských emirátů. Cizinci je často nazýván „suchý emirát„, platí zde i zákaz prodávat a veřejně požívat alkoholické nápoje.

Historické souvislost

Až do 18. století patřil Sharjah mezi nejbohatší města celého regionu. Počátkem osmnáctého století se kmen Qawasim usadil v této oblasti a přibližně kolem roku 1730 prohlásil Sharjah za nezávislý. Emirát patřil britského vlivu a je využívaný především jako zastávka pro dálkové lety z Evropy do oblasti Indočíny.

Od roku 1972 až do současnosti patří mezi federaci Spojených arabských emirátů. Nejvyšším vládcem emirátu Sharjah je Sultan Bin Mohamed Al Qassimi (současně zastává post ministerstva kultury SAE).

Ekonomická situace

Ekonomika emirátu je závislá na vývoji v sousedním Dubaji. Kromě turistů na dovolené a odvětví dopravy se v poslední době rozvíjí i stavebnictví – to je patrné ihned po příjezdu do Sharjahu, impozantní panoráma výškových budov uchvátí každého turistu.

Životní náklady v Dubaji jsou o mnoho vyšší než v Sharjahu a tak v Sharjahu bydlí mnoho lidí, kteří za prací dojíždí do sousedního Dubaje.

Mapa Sharjah

Foto z emirátu

Krásy emirátu Sharjah
KZ » Spojené arabské emiráty » Sharjah (Spojené arabské emiráty)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *