🌅 Delta Saloum (Senegal)

Delta Saloum se rozprostírá na více ne 180 000 hektarech, zahrnuje také národní park Saloum Delta a patří k nejkrásnějším místům celého Senegalu. V této oblasti se vlévají do

Atlantského oceánu rovnou dvě řeky, Sine a Saloum, které zde vytváří nádherný labyrint stále se spojujících a rozdělujících vodních toků, mezi kterými naleznete malebné plážičky poskytující návštěvníkům hledané soukromí, mangovníkové bažiny, písečné ostrůvky plné tajemství i duny, jež jsou neustále v pohybu.

Půvab oblasti Saloum

Region Saloum v Senegalu

V této úchvatné spleti kanálů se můžete projíždět na loďce nebo se přesouvat na souši v povozu taženém koni, ti vás provezou mezi stoletými baobaby a hlubokými dírami, kde se těží sůl, jste – li obdivovatelé fauny, můžete pozorovat nesčetně druhů ptáků, kteří zde přilétají kvůli rozmnožování, v místních vodách můžete rybařit nebo pouze sledovat delfíny.

Možnosti ubytování

Na tyto krásy vsází také zdejší hotely, které pořádají plavby za rybařením nebo prostě za pozorováním úchvatné krajiny, návštěvou ukrytých pláží a tradičních vesniček.

Ubytovat se můžete také v tradičním kempu, kde si vyzkoušíte život místních obyvatel. Pokračovat na region Casamance

NP Delta du Saloum

Najdete zde národní park Parc National du Delta du Saloum a chráněnou mořskou oblast Aire Marine Protégée de Bamboung, která je perfektním místem pro pozorování obzvlášť bohatého podmořského života.

Další zajímavostí jsou ostrovy vytvořené z lastur vodních živočichů, jejichž sběr je společně s rybolovem totiž základní obživou pro domorodce.

Vesnice na ostrůvky

Takových ostrůvků zde naleznete více než 200 a na jednom takovém ostrově je dokonce postavená vesnice Fadiouth, kde společně žijí muslimové vedle křesťanů a z mušlí je dokonce i hřbitov.

Za zmínku stojí také 28 pohřebišť v této oblasti, které poskytly vědců, důležitý vhled do života našich předků a rozvoje zaměstnání v této oblasti.

KZ » Senegal » Delta Saloum (Senegal)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *