🌅 Dovolená do Senegalu

Stále více populární Senegal v posledních letech zařadila do své nabídky i česká cestovní kancelář Exim Tours. Ještě minulou zimu se do hotelu Royal Horizons Baobab v Senegalu vypravilo několik zájezdů nicméně s ústupem problémů v Egyptě a ebolické vlně napříč Afrikou postupně zájem opadal.

Náhrada za Exim Tours

V současné době již ani Exim Tours nemá vypsaný žádný termín. Ty co byli vypsány se nakonec nenaplnili do odjezdové kapacity a následně byli zrušeny. Pokud ovšem i tak prahnete po poznání této krásné dobrodružné země máte stále mnoho možností.

I s odletem z prahy je vypsáno několik pobytových a celá řada poznávacích zájezdů právě do Senegalu. Cestovní kanceláře s kterými se můžete vydat přímo z Prahy jsou především Thomas Cook či na pobytový zájezd Nomád nebo Adventura. Z Vídně pak můžete odletět na dovolenou se slovenskou cestovkou Bubo Travel.

Ceny dovolené

All Inclusive na 8 dní ve čtyřhvězdičkovém hotelu La Baobab v oblasti La Somone vyjde s odletem super last minute na 26 480 Kč. V říjnu v oblasti M´bour dokonce jen na 25 440 Kč ve standardním odletu last minute na 9 dní! Vůbec nejlevnější zájezd v oblasti Saly taktéž ve 4* s polopenzí vychází na pohodových 24 200 Kč. Poznávací zájezdy začínají na trojnásobku, tedy 65 000 Kč.

Africké destinace jsou poměrně oblíbenou možností, jak si užít exotickou dovolenou. A zatímco mnozí lidé volí především severněji položená oblasti, i dovolená Senegal má turistům rozhodně co nabídnout. A to především z hlediska polohy této země, kdy se celé její západní pobřeží rozkládá na břehu Atlantského oceánu.

Proč právě do Senegalu?

Navíc má celá tato oblast charakter nížiny, což zaručuje poměrně příjemné kontinentální podnebí, které je charakteristické vysokými teplotami. Ty jsou nejvyšší v období srpna a září, a naopak nejnižší, kdy dosahují průměru 24 stupňů Celsia, jsou v období měsíce května.

Tím hlavním centrem, kterým je dovolená Senegal vyhlášená, je jistě hlavní město Dakar, které je zároveň nejzápadnějším místem celé země, a také celé Afriky. Zdejší pláže jsou považovány za ty nejkrásnější, které může celá Afrika nabídnout.

Pláže v Senegalu

Pyšní se především nádherným jemným bílým pískem, dokonale čistým mořem, a poměrně kvalitními službami. A to hlavně vzhledem k tomu, že právě zdroje z turistického ruchu jsou podstatnými příjmy pro celou zemi.

Co podniknout v Senegalu?

Ta navíc nabídne nejenom krásné pláže pro milovníky odpočinku, ale také milovníky památek a přírody. Pro první skupinu je rozhodně zajímavé zmíněné město Dakar, popřípadě i ostrov Gorée. Milovníky přírody naopak uchvátí třeba park Niokolo – Koba, který je vyhlášeným ornitologickým rájem.

Senegalská kuchyně

Kromě zmíněného rozhodně potěší také místní kuchyně, kde hlavní dominantu tvoří ryby, nebo kuřecí maso. A stejně jako pláže, i kuchyně je považována za nejlepší v celé Africe, což znamená, že dovolená Senegal může být také dokonalým kulinářským zážitkem. Zde Vás čekají pravé exotické pochoutky – ne nějaké Bulharské paštiky -).

Bezpečnost v Senegalu

Navíc určitě není třeba mít obavy o bezpečnost, jelikož turistické destinace jsou z hlediska kriminality velmi klidné. Další informace naleznete v menu nalevo. Informace o tříhvězdičkovém hotelu Hacienda, který je využíván právě CK z České republiky naleznete zde.

Očkování a podmínky vstupu

Doporučováno není žádné významné očkování, a jedinou podmínkou pro cestu je získání víza. Jeho získání však není žádným způsobem náročné.

Letecká dovolená v Senegalu
KZ » Senegal » Dovolená do Senegalu
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Otázky a odpovědi

  • Martina Kvačová 13. 1. 2024, 12:15

    Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to v Senegalu s dopravou. Letíme na dovolenou v lednu 2023 a potřebovali bychom se dopravit pravděpodobně taxi cca 90km jedna cesta z hotelu na ambasádu. Mohu se zeptat, prosím, jak je cca drahé taxi a zda se smlouvá cena? Děkuji za případnou odpověď a moc mi Vaše informace pomohly. S pozdravem Martina Kvačová

    • Michal 13. 1. 2024, 12:15

      Dobrý den, v taxi určitě smlouvat a prostě na místě vybrat ten kdo se Vám bude zdát nejvíce věrohodný. Ideální je také využít doporučenou dopravu od hotelu na recepci Vám určitě poradí někoho ověřeného a lokálního. Nejde na to dát nějakou unifikovanou odpověď…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *