🌅 Pravidla a zákazy v Singapuru

Jaké jsou pravidla pro pobyt v Singapuru? Vláda Lee Kuan Yewa přinesla Singapuru prosperitu a geometrický růst v mnoha směrech lidské činnosti. 

Nejlevnější ubytování v Singapuru ⇒

Tento fakt si na oplátku vyžádal lehké omezení lidských práv a mnoho veřejných nařízení a příkazů. Díky této diktatuře se mohl proměnit Singapur do dnešní moderní podoby za tak krátkou dobu.

Mezi ty mediálně nejznámější patří:

*veškerá nedodržení jsou na naše poměry přísně trestány

Realita v Singapuru

Ačkoliv se to může zdát na první pohled jako drastický způsob jak udržet zemi čistou a na úrovni realita na místě není taková. Ne všechny příkazy jsou zde dodržovány a já sám jsem jich porušil hned několik. Například chození po jedoucích eskalátorech tu opravdu nikdo neřeší.

Pokud ztratíte jízdenku v místním Singapurském metru, tak Vás u východu sice přísně zastaví, ale pokud jim řeknete že jste ho prostě někde ztratili tak zaplatíte jen cenu jízdného nikoliv několikatisícovou pokutu.

Zákaz jídla v metru

Slušně vychovaného člověka by dle mého názoru ani nenapadlo jíst v jedoucím metru mezi dalšími lidmi. Singapur je jediná země kde to lze potrestat. Kontrola probíhá především u turniketů při vstupu, kde stojí ostraha metra.

Když kamarád vstupoval do prostoru metra s pitnou vodou a snickers v ruce byl upozorněn ostrahou, že se nesmí v prostorách metra stravovat (nést v ruce to může).

Článek pro Vás napsal Martin K.

Zákaz focení? Ne

Omezení a zákazy při cestování do Singapuru
KZ » Singapur » Pravidla a zákazy v Singapuru
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *