🌅 Zajímavá místa a památky v Singapuru

Singapur nabízí obrovský počet míst, která stojí za vidění. Jakmile přiletíte do Singapuru z Indonésie, zažijete pořádný šok. Jde o jiný svět. Kupodivu v Singapuru žije také česká komunita v oblasti jihovýchodní Asie.

Nejlevnější ubytování v Singapuru ⇒

Pokud milujete památky, určitě se zaměřte na okolí čínské čtvrti a mrakodrapy Central Bussines District. Nachází se zde buddhistické i hinduistické chrámy, muslimské mešity, křesťanské kostely a spatřit lze také židovskou synagogu.

Socha Merliona

Za pozornost stojí typické singapurské monumenty. Turisty nejvíce zaujme socha Merliona, což je napůl lev a napůl ryba a představuje zároveň symboliku města. Pod názvem Singapore Flyer se ukrývá ruské kolo s výškou 165 metrů, které patřilo do nedávné doby mezi největší ruská kola na světě (která je na pozadí webu).

Singapurská Čínská čtvrť je moderní čtvrtí, ve které se nachází mnoho restaurací, stánků s čínským občerstvením, obchody a suvenýry.

Chrámy a festival Theemithi

Na South Bridge Road se nachází tři zajímavé chrámy, Sri Mariamman Temple je nejstarší hinduistický chrám v Singapuru, který pochází z roku 1827 přistěhovalci z Indie. Od té doby byl několikrát renovován. Je to velmi majestátní stavba, ve které se koná festival Theemithi, při kterém můžete sledovat lidi, jak se procházejí po rozpáleném uhlí.

Vaší pozornosti by neměl uniknout také chrám Buddhova zubu. Jde o poměrně novou stavbu, jež byla postavena v roce 2007 a symbolizuje čínskou buddhistickou architekturu. Jednou z nejstarších mešit na světě nese název Jamae Mosque.

Marina Bay

Pokud chcete obdivovat ten pravý Singapur v pravém slova smyslu, pak zajděte do okolí singapurského přístavu v zátoce Marina Bay. Zde se nalézají také zahrady Gardens By The Bay. Zde se vám otevře rušný Singapur v plném světle. Dominují obrovské mrakodrapy a luxusní budovy. Tento městský stát představuje jednu z nejvyspělejších ekonomik světa a přesně to se odráží na každém kroku.

Noční Zoo

Chcete sledovat vývoj krokodýlů od vajíčka až po dospělého jedince? Přesně takový zážitek vám umožní v parku Jurong Crocodile Paradise, jde o nezapomenutelný zážitek. A u zvířat ještě zůstaneme. Jedinečnou podívanou zažijete v noční Zoo, neboli Safari Night. Protože mnoho zvířat žijících v tropech ve dne spí a v noci ožívá, je to jedinečná možnost sledovat je v noci. Během dne je Zoo zavřená a brány se otevírají se západem slunce.

Ostrov Sentosa

Nekonečnou zábavu najdete na ostrově Sentosa, který patří k Singapuru a jde o takový park kultury a zábavy. Navíc je zde možnost krásného koupání. Mezi zajímavé atrakce ostrova patří muzeum Image sof Singapore s voskovými figurínami. Je zde znázorněna singapurská historie a především Underwater World, tedy podvodní svět, který můžete sledovat v obrovském akváriu.

Seznam míst

KZ » Singapur » Zajímavá místa a památky v Singapuru
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *