🌅 Mezinárodní den žen 2024: svátek

Kdy se slaví Mezinárodní den žen (zkratka MDŽ) v roce 2024? Kdo komu přeje a jaké dárky se obvykle dávají? Ptáte se, kdy se slaví Mezinárodní den žen (zkráceně MDŽ)? Každý rok je to 8. března! Tento pro mnohé komunistický svátek je znám už déle než sto let a měl zajímavou v historii, které se v tomto článku budeme také podrobně věnovat.

Dva názory na MDŽ

Pokud se zeptáte stovky lidí na jejich názory na symboliku a oslavu všech žen 8. března, získáte zcela rozdílné dojmy. První skupina bere tento den za další příležitost jak svým drahým dát dárek či popřát a ukázat, že jim na ženách záleží.

Ta druhá půlka se začne ohánět tím, že je to komunistický svátek, že by měli muži ženám vyznávat svůj respekt v průběhu celého roku a nejen jeden den. Často také zazní preference Mezinárodního dnu matek, který má podle velké části mužů ten pravý hluboký význam.

Co darovat ženám 8. března?

Ačkoliv se v tento den nekoná nákupní horečka jako na Svatého Valentýna i tento svátek popouzí k nákupu drobných dárečků či květin. Dárek dát sice můžete – drobná květina udělá mnoho radosti – avšak i bez dárku se dá obejít. Stačí jen dotyčným dámám osobně popřát, poslat smsku nebo mail. Dáte jim vědět, že o nich víte a že si jich vážíte.

A náš vzkaz na závěr? Krásný den všem ženám! 

Časté dotazy o MDŽ

Kdy se slaví MDŽ (Mezinárodní den žen) 2024?

Mezinárodní den žen se každý rok slaví ve stejný den a to konkrétně 8. březen bez ohledu na den v týdnu na který vychází. 8. březen 2023 vychází na středu.

Kdo slaví a jak se slaví Mezinárodní den žen?

Mezinárodní den žen je oslavou všech žen ze strany mužů, kteří je znají. Obvykle tedy synové a vnuci přejí svým maminkám a babičkám. Bratři přejí svým sestrám a případně i kamarádi přejí svým kamarádkám či kolegové kolegyním. Obvykle se předá kytice či případně může jít i jen o slovní poblahopřání.

Dárek? Kytice

KZ » Státní svátky » Mezinárodní den žen 2024: svátek
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *