🌅 Masáže v Thajsku

Kde jsou ty nejlepší thajské masáže? Pokud se řekne slovo masáž, většina lidí si automaticky vybaví masáž thajskou. A není divu. Zejména v České republice jsou thajské masáže tak populární a rozšířené, že se dá zcela v klidu říct, že v každém větším městečku si na thajskou masáž můžete do některého salónu bez obav zajít.

Super last minute do Thajska za 16.420 Kč ⇒

V souvislosti s popularizací Thajska jako dovolenkové destinace by však byla škoda neabsolvovat thajskou masáž přímo zde. Rozhodně je o co stát.

Historie thajských masáží

Historie thajských masáží sahá hluboko do lidské historie, téměř celé 3 tisíciletí zpět do hlubin času. Své základy má ovšem v indické medicíně, odkud původně pochází. Jejím principem není primárně odpočinek, ale zejména předcházení zdravotních problémů.

To je největší rozdíl, oproti nám známým masážím, při kterých se již snažíme zdravotní obtíže odstraňovat. Ta thajská je tedy brána především jako prevence.

Součást místní kultury

Dnes je thajská masáž součástí samotné thajské kultury a je to vidět v podstatě na každém kroku. A nejsou to pouhá lákadla pro turisty – masáže tu pravidelně absolvují téměř všichni domácí a nadneseně se dá říci, že maséry tu jsou téměř všichni.

Samozřejmě ale existují i specializované masérské školy, kde se lidé teprve opravdovými maséry stanou.

Nejedná se o masáž erotickou

Na co by si návštěvníci Thajska měli dát pozor, je nezaměňovat si tradiční thajskou masáž s masáží erotickou. Tradiční thajská masáž totiž nemá s tou erotickou vůbec nic společného. Mnohé návštěvníky překvapí, že se masáž provádí v celkovém ošacení. Hodně lidí též absolvuje masáž přímo na pláži.

Netvrdíme, že je tato masáž špatná, nicméně je pouhou ukázkou toho, jak thajská masáž vypadá. Rozhodně si na nějakou zajděte do místního salónu a navštivte ten, který vám doporučí samotní místní.

Příznivé ceny

Tak jako ceny za zboží či služby, jsou i ceny za thajské masáže pro našince v Thajsku vcelku příznivé. Za hodinovou masáž tak dáte částku okolo 300 bahtů (cca 200 Kč). Určitě však doporučíme alespoň 2 hodinovou celkovou masáž, při které teprve poznáte ty pravé divy tohoto starého umění.

Typická thajská masáž

Typická thajská masáž
KZ » Thajsko » Masáže v Thajsku
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *