🌅 Thajsko

Asi bychom nenalezli více typického zástupce jihovýchodní Asie než je Thajsko či lépe řečeno Thajské království. Thajsko lze rozdělit na vnitrozemskou část na poloostrovu Zadní Indie, na ostrovní část tvořenou mnoha ostrovy začínající na slůvko „Ko“ a také na část ležící na malajské poloostrově. Dozvíte se zde také například mou osobní zkušenost s cestováním po Thajsku vlakem

Super last minute do Thajska za 16.420 Kč ⇒

Proč do Thajska?Počasí a podnebíAktuální situace • BezpečnostMapa

Proč do Thajska?

Tato rozsáhlá země představuje hlavního zástupce dovolenkové destinace kam v zimním období na severní polokouli cestují každoročně stovky tisíc turistů ze všech zemí světa. Tyto stránky se věnují výhradně této zemi počínaje aktuálními turistickými informacemi, počasím a teplotami moře až po mapy a podrobnosti o zajímavých místech.

Věnovat se zde budeme nejen cestování bez cestovních kanceláří, ale také last i first minute zájezdům. Neopomeneme ani dodávat tipy na levné letenky.

Počasí a podnebí

Letní období nastává v Thajsku o pár měsíců dříve než-li u nás v České republice. Nejteplejší období s teplotami přes 35°C je zde především v měsících duben, květen.

Po létě zde nadchází deštivý podzim představující měsíce červen, červenec, srpen, září až do konce října. Tyto deštivá období ovšem nevylučují návštěvu, nejedná se přímo o extrémní deště jako spíše větší pravděpodobnost. O něco nižší teploty jsou vyváženy příjemným ovzduším a latencí srážek. Počasí v Thajsku je zde nepředvídatelné ale vždy teplé.

Aktuální situace

V posledním desetiletím byla mnohdy situace v Thajsku nevhodná pro cestování, jedná se o velmi bezpečnou zemi. Thajsko ustálo jak rekordní tsunami, povodně a záplavy, tak i demonstrace místních obyvatel v Bangkoku v posledním roce.

Tyto chvilkové stavy nestability se ovšem netýkají turistických destinací jako je Phuket či ostrovy a proto je Thajsko ideální destinací především na plážové aktivity.

Bezpečnost

Turistický ruch tvoří v Thajsku přes 6% místní ekonomiky. Jedná se o vůbec nejnavštěvovanější zemi v JV Asii. Bohužel velkou část z tohoto ekonomického zisku tvoří prostituce, která je cílem mnoha mužů nejen ze západní Evropy a Ameriky. Ačkoliv se mnozí obávají malé bezpečnosti v Thajsku, opak je pravdou.

Díky velké závislosti tohoto státu na turistech je kladen velký důraz na jejich bezpečí. Není v ničím zájmu, aby zde docházelo byť jen k malé kriminalitě – špatná pověst by měla za následek úbytek turistů a z toho zhoršení životní úrovně všech obyvatel.

Jedním z velmi málo bezpečných míst zde je Pattaya, která leží na jihovýchodě země a patří k odpadním místům celé Asie. Osobně jsem zde strávil 3 dny a pokládám to za vůbec nejhorší místo v Asii. Neuvěřitelná špína, moře plné bordelu, rozbitých lahví a injekčních stříkaček. Stahuje se sem spodina z celé Asie a prý se ve zdejších uličkách čas od času nějaký běloch ztratí a už nikdy nenajde.

Mapa

Mapové podklady Thajska najdete ke stažení či online k prostudování v samostatném článku. Thajsko má velmi odlišný charakter a tvar země včetně mnoha polo ostrovů a menších ostrůvků.

Obvykle turisté hledají mapové podklady pouze destinace kam míří na dovolenou. Mapy Phuketu, Koh Changu, Koh Samui či Bangkoku budeme postupně doplňovat.

Cestování a dovolená

Cestování Thajsko a dovolená
KZ » Thajsko
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *