🌅 Ostrov Ko Tao (Thajsko)

Znáte ostrov Ko Tao v Thajsku? Přestože je Thajsko jednou z nejlidnatějších zemí světa a navíc je též hojně navštěvováno turisty, najdete i zde místa, která jsou na míle vzdálená od otravné civilizace. 

Super last minute do Thajska za 16.420 Kč ⇒

Rozhodně se však nejedná o bohem zapomenutá místa. Naopak – připadat si zde budete jako v ráji. Jedním z takových míst je poeticky nazvaný ostrov Ko Tao neboli želví ostrov.

Poloha ostrova

Tento menší ostrov s rozlohou pouhých 21 km² se nachází přibližně 70 kilometrů od jihovýchodního vnitrozemí a dostanete se na něj člunem, který vyplouvá z přístavu Chumphon několikrát denně. Cesta vám zabere okolo hodiny a půl.

Skvělé podmínky pro potápění

Název ostrova nevznikl čirou náhodou. Ostrov je unikátní tím, že v jeho minulosti zde žila obrovská populace mořských želv. Ty tu žijí dodnes, nicméně jejich výskyt je oproti minulosti slabým odvarem. Tím nejčastějším důvodem pro jeho návštěvu je dnes zejména průzračná voda, která ho obklopuje a která má viditelnost přes 20 metrů.

Spatřit tak můžete bohatý podmořský život, včetně takových tvorů, jakými jsou např. žraloci, delfíny či úchvatní rejnoci. Dalším lákadlem podmořského světa je též přítomný korál!

Panenská příroda

Jelikož je ostrůvek Ko Tao relativně daleko od vnitrozemí, není v současnosti příliš hojně navštěvován turisty. Užijete si tu tak dostatek soukromí, aniž byste si připadali jakkoliv opuštěně.

Pokud byste však po samotě toužili, můžete se vydat objevovat místní krásy do neporušené džungle, která zabírá převážnou část celého ostrova anebo obdivovat některou z původních thajských vesniček. Podobně je na tom Khao Lak.

Pouze ty nejkrásnější pláže

Co by ovšem byla dovolená u moře bez pořádného odpočinku na pláži. Zde si ho užijete opravdu dosyta. Místní pláže jsou totiž označovány jako jedny z nejkrásnějších v celém Thajsku! Běloskvoucí písek, azurově modré moře a stíny kokosových palem vám vykouzlí dovolenou, o jaké se vám ani nezdálo.

Doporučíme vám například pláž Chalok Baan Kao, kterou najdete v jihozápadní části ostrova a která zcela splňuje předchozí popis malého ráje. Pokud by vám však bílý písek již zevšedněl, můžete navštívit pláž s názvem Hin Wong, kterou najdete na samotném východě ostrova.

Tato pláž je označována jako jedna z nejromantičtějších v celé oblasti, takže pokud přemýšlíte, kam svou drahou polovičku vezmete, pláž Hin Wong je žhavou volbou!

Známé místo

Známé místo na ostrově Koh Tao v Thajsku
KZ » Thajsko » Ostrov Ko Tao (Thajsko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *