🌅 Počasí v Thajsku: březen

Pakliže hledáte nejteplejší měsíc v Thajsku, březen je pro Vás správnou volbou. Během března doporučujeme návštěvu jižních ostrovů, kde jste doslova obklopeni chladivým mořem. Budete zde z dosahu pálivých kouřů na severu země, který způsobují farmáři pálením jejich políček a přípravou na další sezonu.

Super last minute do Thajska za 16.420 Kč ⇒

Teplotní rekordy

Střední Thajsko

Během března rtuť teploměru pozvolna stoupá a pohybuje se od 25 °C až do 33 °C. Pocitové teplo je ovšem díky vlhkosti a dusnu mnohem vyšší, proto pokud jste citlivý vůči horku, neopomeňte zvolit pokoj s klimatizací.

Východní Thajsko

Více než kdekoliv jinde je východ Thajska zasažen srážkami. Ačkoliv je monzunové období ještě velmi daleko, počítejte zde i v březnu s několika deštivými dny. Díky tomu je zde ovšem trochu chladněji než v ostatních částech Thajska.

Severní Thajsko

Nejteplejší oblast s 30 °C a více je bohužel dost zničená z mlhy vytvořené od farmářů, kteří pálí svá políčka. Vřele nedoporučujeme se sem v březnu vydávat neboť neuvidíte příliš pěkných panoramatických pohledů na thajskou krajinu.

Nejvíce deštivou destinaci je Ko Chang s 10 dny během kterých spadne 104 mm vody, podobně Phuket s 6 dny a 75 mm vody. Nejméně deště zažijete v Chiang Mai, 17 mm během 2 dní.

Aktuální počasí

Předpověď podnebí graficky

Počasí-v-Thajsku-v-březnu
KZ » Thajsko » Počasí v Thajsku » Počasí v Thajsku: březen
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *