🌅 Rayong (Thajsko)

Thajsko je obrovská země, která zaujímá rozlohu přes půl milionu čtverečních kilometrů. Míst k navštívení je zde tedy opravdu obrovské množství. V tomto článku bychom vám rádi doporučili úchvatnou provincii Rayong.

Super last minute do Thajska za 16.420 Kč ⇒

Nejkrásnější pláže

Provincie Rayong se rozkládá na ploše 3,552 km² a nachází se zhruba uprostřed země, přibližně 100 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Bangkoku. Jeho jižní část leží u severních vod Thajského zálivu, takže tu najdete celou řadu úchvatných pláží, které zabírají délku několika desítek kilometrů.

Koh Samet

Byla by však škoda vidět z Rayongu pouze pláže. Nachází se zde totiž mnoho dalších míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Tím největším lákadlem je pravděpodobně ostrůvek s názvem Koh Samet, který se nachází zhruba 2 kilometry od vnitrozemí a dostanete se na něj rychle a snadno pomoci motorového člunu.

Tento ostrov a ještě několik menších přilehlých ostrůvků tvoří stejnojmenný národní park, kde můžete spatřit panenskou přírodu, která je chráněna zákonem. Poplatek za vstup pro turisty je rovných 200 bahtů, což je necelých 150 korun.

Khao Chamao Khao Wong

Dalším z národních parků, které určitě navštivte je park s názvem Khao Chamao Khao Wong. Má rozlohu sahající ke 100 km² a můžete tu vidět nedotčenou tropickou floru i faunu, přičemž není výjimkou, že na vlastní oči spatříte takové zvířecí velikány, jakými jsou tygr, divoký slon či medvěd.

Nejen příroda

Přestože je hlavní dominantou provincie Rayong panenská příroda, naleznete tu i mnohé pamětihodnosti a zajímavá místa. Za zmínku stojí například Rayongské akvárium, kde spatříte bohatý podmořský život Thajska bez toho, aniž byste museli smočit palec u své nohy. Jednou z největších atrakcí hlavního města Rayongu je též buddhistický chrám s názvem Wat Pa Pradu. Spatřit zde totiž můžete velkou sochu Buddhy.

Její předností však není samotná velikost, nýbrž vyobrazení, které je velmi netypické. Buddha totiž leží, a to navíc na levém boku, což je velmi neobvyklé a jinde takovou sochu nespatříte! Z místních chrámů pak ještě navštivte Svatyni krále Taksina, která zde stojí již od roku 1920, kdy ji nechal na své náklady postavit místní vesničan. Její návštěva vám údajně přinese jen samé štěstí.

Pobřeží Rayong

Panorama pobřeží letoviska Rayong
KZ » Thajsko » Rayong (Thajsko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *