🌅 Vlaky v Thajsku

Jak na cestování vlakem po Thajsku? Thajsko je zemí mnohých překvapení. A takovým údivem pro Vás bude i jeho železniční síť – vlaky. Thajské dráhy jsou největším státním podnikem a zaměstnávají 26 000 osob.

Super last minute do Thajska za 16.420 Kč ⇒

Představují nejjednodušší způsob, jak se dopravit z jednoho koutu země do druhého. Ač byste to nepředpokládali, vlaky jsou bezpečné, čisté, jezdí na čas a pohodlně se v nich vyspíte.

Thajskou železnicí

Thajská železnice denně přepraví až 60 tisíc cestujících. Po zemi se rozebíhají čtyři hlavní větve, které sahají až ke hranicím Barmy, Laosu, KambodžeMalajsie. Lístky jednoduše zakoupíte na nádražích. Někdy při jejich nákupu musíte předložit cestovní pas.

V případě, že cestujete na dlouhé vzdálenosti rychlíkem, neobejdete se bez rezervace, kterou lze uskutečnit až 60 dní dopředu, ale i v den cesty. Rezervace se provádí přes počítač a udělají Vám ji na každém větším nádraží.

Kategorizace vlaků

Thajské vozy jsou rozděleny na 3 třídy. Pokud nastoupíte do vlaku 1. třídy, svezete se moderním klimatizovaným vozem s lůžky na noční přespání. Místo v těchto vagónech je lepší rezervovat si až měsíc před cestou.

Vlaky 2. třídy jsou také pohodlné, ovšem lůžka nejsou v oddělených prostorách, ale jsou v otevřeném prostoru po obou stranách hlavní uličky vagónu. Soukromí zajišťují závěsy. I vlaky 3. třídy jsou překvapivě čisté a splňují požadavky evropských cestovatelů.

Má zkušenost s vlaky

Určeny jsou zejména pro kratší trasy, protože jsou vybaveny dřevěnými sedadly, která nejsou tak pohodlná. Já jsem absolvoval cestu 1. třídou z Bangkoku do Chiang Mai a průběh byl perfektní.

Za lístek jsme dali v přepočtu 600 Kč v klimatizovaném voze převážně plném cizinců. Večer jsme dali s kamarády pivko a pak přibližně 8 hodin spali. Po probuzení si dali snídani a do hodiny vystupovali v severním Thajsku.

Cestování se stravováním

Během cesty bude postaráno i o Vaše žaludky. Ve vlacích je obvykle jídelní vůz nebo si můžete koupit jídlo od prodejců, kteří nabízí cestovatelům lahodné pokrmy na nádražích. Jídelníčky ve vlacích jsou psané v angličtině nebo v thajštině.

Vyplatí se objednat si z thajského jídelníčku, neboť ceny jsou nižší než na anglickém jídelníčku. Ačkoliv jsme měli snídani jen skromnou, tak to bohatě stačilo – ono v tom horku člověk hlad příliš nemá!

Foto z vlaku

Mé lehátko ve vlaku při cestě z nádraží v Bangkoku
Mé lehátko ve vlaku při cestě z nádraží v Bangkoku
Vlakem z Bangkoku do Chiang Mai v první třídě
Vlakem z Bangkoku do Chiang Mai v první třídě
KZ » Thajsko » Vlaky v Thajsku
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *