🌅 Burgas (Bulharsko)

Lokalita města Burgas je jednou z těch větších, které jsou k dispozici turistům, kteří touží po zajímavé dovolené. Burgas je čtvrté největší město v zemi, a právě díky své poloze u Černého moře se stal velmi oblíbenou turistickou destinací.

Bulharsko: 4★ All Inclusive dovolená – 6.240 Kč ⇒

Samotné město má poměrně bohatou historii, a také známý přístav, kde mohou turisté obdivovat poměrně velké množství lodí a jachet. Některé z nich lze také využít k výletům. Pokud zamíříte na jih, můžete obdivovat třeba arménský kostel, několik památníků, nebo lze zavítat do místních muzeí.

Kde se ubytovat v Burgasu

Samozřejmostí tohoto střediska jsou však hotelové komplexy. K dispozici jsou ve všech škálách, a to od tříhvězdičkových, až po hotely které nesou označení pěti hvězd. Řada z nich prošla nedávno rekonstrukcí, a tak mohou bez problémů konkurovat západním zemím, a to co do kvality ubytování, tak do kvality služeb.

Tyto ubytovací kapacity také doplňují soukromé penziony, ve kterých je možno více se seznámit s tamními lidmi a jejich životem.

Kde jsou nejlepší pláže?

Většina turistů tráví čas na místních plážích, které jsou nejenom velmi dlouhé a široké, ale také nabízejí příjemný jemný písek, a velmi teplé moře, které ho omývá. Teplé moře samozřejmě souvisí s teplotami a počasím, o kterém jsme vám již také psali.

Vyrazit však lze také do centra města, kde jsou četné obchůdky, typické bulharské trhy, nebo i kavárny a restaurace. A právě v restauracích lze ochutnat celou řadu místních specialit, a také čerstvých ryb.

Podrobně rozepsané počasí na jednotlivé měsíce naleznete v článku o podnebí v Burgasu – obsahuje i online předpověď na týden dopředu.

Zajímavá místa v Burgasu

Kromě těchto míst je možné procházet se po místním nejznámějším bulváru, který nese název Alexandrovska, který je jednou z nejživějších ulic v Burgasu, a spojuje dvě hlavní náměstí.

Mimo něj určitě budete okouzleni procházkami po plážových promenádách, nebo můžete navštívit místo, které je nazývané jako Nadmorski park. Ten je příjemnou relaxační zónou, a mimo to poskytne všem nádherný výhled na čistou mořskou hladinu. Navíc jsou zde možnosti i občerstvení. Toto místo je považováno za jedno z nejvyhledávanějších.

Dalším městem, kde je druhé mezinárodní letiště jest Varna.

Vaše recenze

Vaše tipy, zkušenosti a hodnocení míst, pláží a podniků v Burgasu prosím přidávejte do komentářů pod článkem. Pomůžete tak v inspiraci ostatním cestovatelům. Děkuji.

KZ » Bulharsko » Burgas (Bulharsko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *