🌅 Počasí Burgas (Bulharsko)

Burgas a jeho poloha je příhodná i z hlediska jeho samotného počasí. To je podobné, jako v celé řadě dalších lokalit. To hlavní, co tato turistická destinace nabídne během hlavní sezony, je dostatek slunečního svitu, příjemné teploty a teplé moře. Z hlediska nejvyšších průměrných teplot vzduchu, je na vrcholu sezony průměrná hodnota 28 stupňů Celsia v červenci, a o stupeň méně v srpnu.

Bulharsko: 4★ All Inclusive dovolená – 6.240 Kč ⇒

A ačkoliv červen a září jsou o něco chladnější, rozhodně jsou také oblíbenou dobou, kdy lze Burgas navštívit. A o tom, jaké pláže jsou nejlepší, jsme vás již také informovali.

Teplota moře Burgas

K příjemně teplým teplotám v Burgasu patří také teplota moře. To je nejchladnější v období února, kdy má pouze okolo devíti stupňů. Poté se však začíná pomalu oteplovat, a v červnu je jeho průměrná teplota okolo 21 stupňů Celsia. Nejteplejší je v červenci a srpnu, kdy má 24 stupňů. Poté začíná zase chladnout, a to na 22 stupňů v září, a pouze 19 v říjnu.

Počet slunečních hodin denně

Tím hlavním důvodem, proč je moře takto výrazně ohříváno, je také množství slunečního svitu. To je v období sezony skutečně velmi intenzivní, a tak je počasí v Burgasu ideální pro každého, kdo slunce miluje. Od června do srpna tu totiž slunce svítí celých 12 hodin denně.

Velmi zajímavá je i květnová hodnota, kdy svítí 11 hodin. V září však už sluneční svit nabídne počasí pouze 9 hodin denně. Se slunečním svitem úzce souvisí i srážky a deštivé dny. Nejvíce srážek zde napadne dubnu a listopadu. Naopak nejméně v období hlavní sezony. I proto je tak oblíbená.

Množství srážek

V červenci v průměru naprší 33 milimetrů srážek, a v srpnu je to ještě o 3 mm méně. To samozřejmě znamená kombinaci jasného a příjemného počasí, bez nepříjemné oblačnosti, se kterou jsou deštivé dny velmi často spojeny.

A ačkoliv mluvíme hlavně o hlavní sezoně, ani z hlediska počasí není problém přijet třeba v květnu a na konci září, kdy srážky nejsou nijak výrazné, a počasí je ideální k poznávání zajímavých památek.

Jeden z nejstarších pokladů na světě byl objeven právě v Bulharsku.

Grafický vývoj počasí

Vývoj počasí v průběhu roku na grafu
KZ » Bulharsko » Burgas (Bulharsko) » Počasí Burgas (Bulharsko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *