🌅 Sozopol (Bulharsko)

Sozopol se může skutečně hrdě hlásit mezi ta bulharská střediska, která budí největší zájem z hlediska turistů.

Bulharsko: 4★ All Inclusive dovolená – 6.240 Kč ⇒

A rozhodně se není čemu divit, jelikož Sozopol (počasí Sozopol) nejenom že leží pouze 30 kilometrů od letiště v Burgasu, ale nabídne také velmi příjemné pláže, skvělé hotely a bohatý noční život, který nabídnou nejenom bary, diskotéky a restaurace, ale také řada obchůdků a dalších turistických aktivit.

Historické památky Sozopolu

Toto město je však oblíbené i těmi, kteří chtějí poznat opravdu zajímavé bulharské památky. I ty může Sozopol nabídnout. Ostatně jeho nejstarší část je zapsána na seznam kulturního dědictví UNESCO.

V této části tak najdeme staré domy, nebo kostel Panny Marie, kostel Cyrila a Metoděje, nebo kostely sv. Zosima. Kromě těchto míst však návštěvníky lákají samozřejmě místa, kde jsou vybudované hotely, a to jak od těch tříhvězdičkových, tak po ty pětihvězdičkové.

Jelikož se tato lokalita neustále vyvíjí, tak nejenom že je řada hotelů po náročné rekonstrukci, ale řada z nich vyrostla během posledních let. Většina z nich stojí buď u samotných pláží, nebo jsou zasazeny do stráně, jelikož ta je charakteristickou částí celého města Sozopol.

Plážové aktivity v Sozopolu

A směrem dolů se samozřejmě nacházejí zmíněné pláže. Ty mohou nabídnout velmi jemný a světlý písek, pozvolným vstup do moře, a samozřejmě to samotné je nejenom průzračně modré, ale je také velmi teplé – tedy pokud lokalitu navštívíte v období července a srpna, kdy letní sezona doslova vrcholí. O teplotách v dalších měsících jsme vás informovali v článku o počasí v Sozopolu.

Další aktivity

Sozopol je skutečně ideální lokalitou pro každého turistu, který má rád zábavu a řadu možností, jak trávit čas. Kromě aktivit na pláži je možné navštívit místní obchůdky, tržiště, nebo také restaurace. A právě v nich jsou k dispozici vybrané pochoutky z ryb, a také z vyhlášené bulharské kuchyně, ve které dominuje hlavně zelenina.

Stejně tak jako v restauraci, tak i v mnoha parcích lze načerpat novou energii a odpočinout si od slunečního žáru. Během sezony se navíc v těchto lokalitách pořádají také folklorní večery, které jsou zaměřeny na divadlo, hudbu nebo místní tradice.

Písečná pláž u Sozopolu

Písečná pláž u pobřeží Sozopolu v Bulharsku
KZ » Bulharsko » Sozopol (Bulharsko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *