🌅 Počasí Safaga

Mezi slunečná letoviska Egypta můžete zařadit i Safagu, avšak i ta se maličko liší, což nemusí být vždy na škodu. Minimum dešťových srážek, ale maximum hodin slunečního svitu, to je ta pravá Safaga. Ani sem se nemusíte bát vyrazit v jakýkoliv měsíc roku, jen předem zvažte, co hledáte.

Nejlevnější zájezd do Egypta za 7.240 Kč ⇒

Průměrné teploty

Od června do září denní teploty totiž neklesají pod 40 °C, což nemusí být to pravé ořechové obzvlášť pro rodiny s malými dětmi. Proto asi nejvhodnější čas na dovolenou v tomto překrásném letovisku je naše jaro nebo podzim.

V této době se teploty stále drží nad 27 °C, nicméně občas se objeví příjemný vítr přicházející z širého moře, který vás krásně osvěží. Rudé moře si celoročně udržuje teplotu mezi 20°C až 26°C, což značně přispívá ke krásám místních korálových útesů a rozmanitosti barevných ryb.

Zima v Hurghadě

Mírnou změnu oproti například Hurghadě zaznamenáte především v zimě. Denní teploty klesnou k 20 °C, v noci vás nepřekvapí i 15°C, ale to je stále nic v porovnání s teplotou moře. Není výjimkou, když naměříte pouhých 19°C, což pro mnoho z nás již není na koupání a dovádění ve vlnách.

Dovolenou v zimních měsících mohou volit tedy spíše ti, kteří sem míří za poznáním kultury, památek nebo třeba kuchyně, avšak nebudou zklamaní, že nesmočí nožku ve slaných vodách Rudého moře.

Kdy do egyptské Safagy?

Pokud do Safagy vyrazíte, měli byste také počítat s již zmiňovaným mořským větrem, který se v této oblasti často vyskytuje a nahrává milovníkům windsurfingu. Můžeme tedy říci, že Safaga je letovisko spíše pro vyznavače aktivní dovolené než pro plážové povaleče hledající klid k relaxování od shonu dnešního světa.

Před cestou do Egypta je vhodné si zjistit vstupní formality a předejít tak problémům při příletu.

Aktuální počasí

Počasí v průběhu roku (graf)

Měsíční průměrné teploty v letovisku Safaga
KZ » Egypt » Egypt: Safaga » Počasí Safaga
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Otázky a odpovědi

  • Lenka 13. 1. 2024, 12:15

    Jaké lze očekávat počasí v Egyptě, Safaga v březnu od 11. do 21 března?

  • Karel 13. 1. 2024, 12:15

    No my jsme v hájí – 3 den v Egyptě jen zataženo a fouká studený vítr je to na mikinu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *