🌅 Egypt: Safaga

Jestliže hledáte město s uvolněnou atmosférou, kde budete mít dostatek soukromí a klidu, vyrazte do Safagy. Malé městečko s přístavem naleznete na africkém pobřeží Rudého moře. Místo je vyhledáváno také milovníky vodních sportů, na pláži u hotelu Sharms Safaga je světoznámá škola windsurfingu Club Mistral.

Nejlevnější zájezd do Egypta za 7.240 Kč ⇒

Korálové útesy v této oblasti patří k jedněm z nejzachovalejších v Egyptě na rozdíl od velkých turistických letovisek, kde jsou již do značné míry poškozeny.

Co dělat a navštívit?

Večer si můžete posedět v některé z tradičních kaváren na decentní kolonádě, velké množství nočních podniků zde totiž nenajdete. I přesto, že Egypt leží na stejné rovnoběžce jako například Kanárské ostrovy jsou teploty v Egyptě díky vlivům Saharského větru mnohem vyšší.

Historické památky

Egyptská Safaga je perfektním počátečním bodem pro objevování staroegyptských památek. V okolí se nachází pozůstatky románské pevnosti Mons Claudianus, jež sloužila také jako trestanecká kolonie. Zbytky budov, sloupoví, základ akvaduktu, to vše je z bílé skvrnité žuly. Ta se zde těžila a odvážela do Říma či Neapole. Dominantou je kolosální sloup vážící téměř 200 tun.

Vydat se také můžete do chrámového komplexu v Karnaku, hlavního kultovního střediska boha Amona. Jedná se o největší chrámový komplex v celém Egyptě, který byl postaven roku 1950 př. n. l. a od té doby je stále rozšiřován.

Z přístavu není problém přeplout moře do sousedního Jordánu či Saúdské Arábie.

Moře a pláže Safaga

Koupání v okolí Safagy zajisté ocení především ženy, jelikož moře je zde bohaté minerální látky, čímž pádem blahodárně působí na pokožku. Rodiče malých dětí ocení klid, který není na egyptských plážích nikterak obvyklý, nemusí se tudíž strachovat o své ratolesti.

Bohužel v určitých místech si krása korálových útesů vybrala svou daň a do vody se dá dostat pouze po molu, kde už je větší hloubka, proto tyto oblasti nejsou vhodné pro neplavce či malé děti. Na zbylých plážích si užijete jemného bělostného písku a pozvolného vstupu do moře.

Foto z letoviska

Pobřeží letoviska Safaga nedaleko Hurghady
KZ » Egypt » Egypt: Safaga
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *