🌅 Co vidět na Gran Canaria?

Jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů v celém souostroví, které je známé jako Kanárské ostrovy, je jistě Gran Canaria. Tento ostrov ale není ideálním místem jenom pro milovníky prosluněné dovolené, ale je ideální i pro ty, kteří milují poznání. Pojďme se tedy společně podívat na to, co vidět na Gran Canaria. Možností je totiž více než dost.

4★ All Inclusive dovolená na Kanárských ostrovech za 9.640 Kč ⇒

Rezervace Dunas de Maspalomas

Tím nejkrásnějším je rozhodně příroda. Jelikož se jedná o ostrov, lze zde pozorovat i celou řadu velmi unikátních rostlin a živočichů. Zajímavým místem je však i přírodní rezervace zvaná jako Dunas de Maspalomas (leží na východním pobřeží ostrova, viz. mapa). Právě ta patří mezi ty nejzajímavější místa, co vidět na Gran Canaria.

Roque Nublo – Mračné skalisko

Je totiž vyhlášena velkými písečnými dunami, které mohou dosahovat až třiceti metrů, a dokonale tak mohou připomínat pobyt na poušti.

Z dalších přírodních míst, která by nám měli ukázat, co vidět na Gran Canaria (kromě teplého moře : )), je určitě Roque nublo. Jedná se o přírodní útvar, tedy velkou skálu, která patří mezi jeden ze symbolů ostrova. Je nazývána jako Mračné skalisko, a dosahuje výšky 1813 metrů.

Samozřejmě ostrov Gran Canaria nabídne i řadu zajímavých míst hlavně s ohledem na historii. Mezi ty rozhodně patří třeba několik městeček, které zaujmou historickými domy, nebo malebnými uličkami.

Pokračujte na specifické informace o cestovním pojištění na Kanárské ostrovy.

Puerto de Mogán

Jedním z nejzajímavějších, je zcela určitě i Puerto de Mogán (na obrázku). To je totiž charakteristické svými typickými domy, které jsou porostlé bugainvíliemi. Pokud tedy hledáte něco zajímavého, co vidět na Gran Canaria, je to rozhodně i tato lokalita.

Nuestra Seňora del Pino

Velký význam hlavně u křesťanů má ale i kostel Basílica Nuestra Seňora del Pino. Právě nedaleko něho se totiž na tamním stromě zjevil obraz Panny Marie.

A ačkoliv ho věřící přinesli do kostela, druhý den se na daném stromě zjevil znovu. Pokud tedy hledáte možnosti, co vidět na Gran Canaria i z hlediska tajemných míst, je toto určitě tím správným, kam byste se měli jet podívat.

Foto z Roque Nublo

Roque Nublo je jedním z hlavních míst na Gran Canaria
KZ » Kanárské ostrovy » Co vidět na Gran Canaria?
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *