🌅 Doprava (Kapverdy)

Doprava v rámci Kapverdských ostrovů se v 95% případů omezuje na taxi, minibusy či autobusy pronajaté od hotelů a cestovních kanceláří. Pokud tedy jedete na Kapverdy na vlastní pěst budete mít možnost buď smluvně oslovit místní řidiče za nějakou cenu nebo využít služby půjčovny aut.

Nejlevnější zájezd na Kapverdské ostrovy za 14.260 Kč ⇒

Z letiště na hotel

Sám jsem byl velmi překvapen, že po příletu na letiště Boa Vista jsme přejížděli do hotelu Iberostar pomoci minibusu a ihned za letištěm začala nezpevněná cesta.

Ano, i mezi hlavními hotely se jezdí po napůl rozbité cestě a auta jezdí cca 50 km/h max. Nepočítejte tedy s tím, že si projedete celý ostrov.

Auto 4×4

Půjčit si můžete ideálně automobil 4×4 a projet se na nejvíce zajímavá místa či využít organizovaných zájezdů od CK, které Vás zavezou na totožná místa.

Městská hromadná doprava funguje pouze v největších městech na ostrově Santiago, kam většina turistů nemíří.

Doprava mezi ostrovy

Dopravit se přímo na kapverdská mezinárodní letiště můžete letecky z většiny velkých evropských letišť. Z Prahy se létá pouze s mezipřistáním a je proto mnohem výhodnější (i finančně) využít nějaký super last minute zájezd od CK. Ty se často pohybují i kolem 15 tisíc Kč za týden dlouhý All inclusive zájezd se vším všudy.

Zvolit můžete také poznávací zájezdy, které se sice pohybují kolem cca 40-50.000 Kč za 10 dní dlouhý pobyt, ale procestujete a prolétáte minimálně 3 ostrovy. V rámci Kapverd můžete přeplout lodí či lépe a výhodněji přeletět místní aerolinkou Cabo Verde Air, která létá mezi ostrovy za přibližně 70 Euro.

Vaše recenze

A jaká je Vaše osobní zkušenost s dopravou v rámci Kapverdských ostrovů? Půjčili jste si auto či čtyřkolku nebo pronajali celý mikrobus a projeli nejzajímavější místa? Děkuji za zpětnou vazbu

Foto z cesty do hotelu

Silnice při cestě z letiště na hotelu na ostrově Boa Vista Kapverdy
KZ » Kapverdské ostrovy » Doprava (Kapverdy)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *