🌅 Ostrov Santiago

Největší ostrov Santiago v rámci Kapverdských ostrovů není příliš atraktivní z pohledu leteckých zájezdů s odlety z Prahy. Hlavní města na ostrově jsou Santa Cruz, Praia a Sao Domingos.

Nejlevnější zájezd na Kapverdské ostrovy za 14.260 Kč ⇒

Hlavní město

Santiago má v provozu jediné mezinárodní letiště v hlavním městě Praia. Právě sem pravděpodobně přiletíte při návštěvě tohoto ostrova. Praia je současně i hlavním městem celého Kapverdského souostroví. Následně se můžete ubytovat v některém hotelu u pobřeží blízko severního výběžku.

Zajímavé informace

Pokračovat můžete zapůjčením automobilu a objetím napříč ostrovem přes město Sao Domingo až do severně položeného města Tarrafal. Ostrov Santiago je největším ostrovem, větším než je ostrov Sal nebo Boa Vista. Vnitrozemí je hornaté a vlhké na kapverdské poměry. Oblasti v jižní části kolem města Praia jsou rovinaté.

Dovolená na Santiagu?

Na dovolenou v rámci Kapverd je Santiago opravdu málo vhodné, pokud i přesto v nabídkách například německých cestovních kanceláří najdete zájezd za slušnou cenu není se čeho bát. Počítejte jen s tím, že zde o žádného česky hovořícího turistu nezavadíte.

Mapa ostrova

KZ » Kapverdské ostrovy » Ostrov Santiago
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *