🌅 Kdy letět na Kapverdy?

Kdy je nejlepší počasí pro let na Kapverdské ostrovy? V době naší dovolené v dubnu jsme neviděli ani kapku deště. A soudě podle vyprahlé půdy zde prší opravdu minimálně. Kapverdy jsou čím dál tím oblíbenější dovolenkovou destinací, dost možná je to díky cenové i dopravní dostupnosti.

Nejlevnější zájezd na Kapverdské ostrovy za 14.260 Kč ⇒

Vždyť našinec se v exotickém ráji na ostrově Sal ocitne již za 6 a půl hodiny letu. Bílé pobřeží v kontrastu s azurovým mořem vás nechá ochutnat tolik vzdálený Karibik.

Aktuální předpověď počasí

Klima v průběhu roku

Ve své podstatě jsou Kapverdy dokonalou destinací po čas celého roku, je zde suché tropické klima, ale rozlišujeme dvě období.

Obecně je počasí na Kapverdách velmi jednoduché a s žádným termínem se netrefíte do vyloženě ošklivého počasí.

Období dešťů

Období sucha střídá období dešťů na počátku srpna a opět mizí na konci října. V této době vás mohou zastihnout opravdu vydatné srážky přicházející v nepravidelných intervalech mnohdy zcela neočekávané.

Průměrně zde spadne 100 až 300 mm srážek během celého roku – ku příkladu v České republice se tato hodnota pohybuje okolo 700 mm, nicméně v Egyptě se dostanu i pod 80 mm ročně.

Teploty v období dešťů

Ale ani v období dešťů se nemusíte bát promarněné dovolené, není výjimkou, že několik týdnů nespadne ani kapka. Také vydatnost srážek na pobřeží, kam míří valná většina turistů, je mizivá oproti dešťům v horských oblastech a ve vnitrozemí.

Nicméně musíte počítat s poměrně vysokou vlhkostí vzduchu, která se aktuálně pohybuje okolo 75 %. Avšak teploty vzduchu ani moře v této době nikterak nekolísají, je to díky stabilním větrům vanoucím od oceánu.

Přes den i v noci tepoty vzduchu neklesají pod 25 °C a mořská voda má příjemných 23 °C.

Graf

Průměrné teploty na Kapverdských ostrovech (bílé značky označují teplotu moře)
KZ » Kapverdské ostrovy » Kapverdy Počasí » Kdy letět na Kapverdy?
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *