🌅 Počasí Kapverdy: Prosinec

Jaké je počasí na Kapverdách v prosinci? Přemýšlíte o tom, že byste rádi unikli z hektického předvánočního období někam za teplem? Nebo byste tam chtěli strávit i samotné vánoční svátky na pláži, ale do turisticky „profláknutých“ oblastí, jakými jsou např. Egypt nebo Dubaj, se vám z jakýchkoliv důvodů nechce?

Nejlevnější zájezd na Kapverdské ostrovy za 14.260 Kč ⇒

Aktuální předpověď počasí

Co takhle zkusit nějakou neobvyklou prosincovou destinaci? Co zkusit Kapverdské ostrovy? O počasí v listopadu jsme zde již psali, dnes je čas se zaměřit na prosincové počasí na které se můžeme těšit za necelý měsíc…

Vánoce na pláži?

Letní měsíce

Ty leží u 15° severní šířky, takže jsou velice blízko samotnému rovníku. Počasí zde však ovlivňuje relativně studený a vlhký Golfský proud, takže je zde celoročně víceméně stabilní teplota okolo 25°C. Nejinak tomu je i v prosinci.

Přestože je tento měsíc statisticky nejchladnějším měsícem celého roku, nemusíte mít strach, že byste si zde teplo neužili. Podrobnosti o počasí nejen v letních měsících se dočtete v jiném článku, nyní se již pojďme věnovat předpovědi na zimní měsíce, které jsou více aktuální a kdy není tolik možností kam se vydat na dovolenou.

Zimní měsíce

Oproti letním měsícům jsou zde totiž průměrné teploty jen zhruba o 2 °C nižší. V případě, že budete mít štěstí a teploty se budou držet u svých maximálních průměrných hodnot, budete zažívat příjemná horka o nějakých 27 °C. Pokud však štěstí mít nebudete, nemusíte zoufat. Ohřejete se u stále příjemných 21°C.

Teplota moře v prosinci

Detailní informace o teplotě moře na Kapverdách v průběhu roku najdete v samostatném článku. Určitě si však přibalte i teplou verzi oblečení, neboť zde téměř celý rok vanou relativně silné větry.

Zejména na návětrné straně ostrovů, kde však díky nim můžeme na přilehlých plážích spatřit a zažít opravdu impozantní vlny. Pokud si je budete chtít užít na vlastní kůži, klidně můžete. Voda zde má v prosinci velice příjemných 24 °C.

Srážky a obecné klima

Jelikož se Kapverdy nacházejí v těsné blízkosti africké Sahary, dá se říci, že je zde velice podobné klima, alespoň co se týče srážek. Nejsou zde příliš časté a v prosinci jich zde spadne v průměru pouze 15 mm.

Slunečního svitu si užijete v průměru 8 hodin denně, takže opálenou kůži máte de facto zajištěnou. Šance na zatažený den zde pouze nějakých 20%.

Vánoce na ostrovech nebo v ČR?

Jestli si tedy i vy nějakou dobu pohráváte s myšlenkou Štědrého dne na některé z prosluněných pláží, v obklopení tropických palem, Kapverdy nyní budou jistě jedním z vašich favoritů. Od adventní České republiky vás od tohoto tropického ráje dělí jen nějakých 6 a půl hodiny cesty.

Má osobní recenze

Osobně jsem na ostrovech v tomto období strávil minulý prosinec a z vlastní zkušenosti mohu napsat, že zde nemá chybu především místní kultura.

Večery při sledování tradičních tanců či výuka surfingu na obrovských vlnách, které jsem viděl snad jen na Kanárských ostrovech neměla chybu. Pokud bych volil znovu, neváhám a vydám se opět právě sem.

Počasí na Kapverdských ostrovech v prosinci
KZ » Kapverdské ostrovy » Kapverdy Počasí » Počasí Kapverdy: Prosinec
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *