🌅 Město Praia (Kapverdy)

Město Praia je hlavní město ostrova Santiago a zároveň je hlavním městem celého Kapverdského souostroví. Je to velmi rušné přístavní město na jižní části ostrova plné polorozbořených domů. Je zde i mezinárodní letiště a poměrně kvalitní dopravní infrastruktura. Praia znamená v překladu pláž a rozkládá se na náhorní plošině s krásným výhledem na okolní záliv.

Nejlevnější zájezd na Kapverdské ostrovy za 14.260 Kč ⇒

Centrum města

Centrem města je Náměstí 12. března, kde je čilý noční ruch. V 17. století sloužilo město jako tajný přístav pro pašování zboží. Hlavním městem ostrova Santiago se stalo v roce 1770. Nyní je to však moderní město, ve kterém se pořádají různé společenské akce, koncerty a výstavy.

K turisticky nejoblíbenějším místům patří staroměstská radnice z 19. století, postavená jako sídlo portugalské vlády, prezidentský paláce nebo maják Farol de Dona Maria Pia z roku 1881.

Kdy letět do města Praia?

Ačkoliv je počasí po většinu roku poměrně příjemné s průměrnými teplotami kolem 25 °C, můžete se tu setkat s až nepříjemným a dlouhým obdobím sucha. Ideální doba pro návštěvu Kapverdských ostrovů je od července do listopadu, kdy je krásně teplo, ale zároveň málo srážek.

Teplota moře

Voda dosahuje dokonce teplot okolo 28 °C. Vzhledem k vysoké kriminalitě a velikému nepořádku však většina turistů vyhledává spíše jiné z Kapverdských ostrovů, jako například ostrov Sal nebo BoaVista. Na ulicích tu můžete navíc potkat malé žebrající černoušky.

Vzhledem k vlhkému a suchému klimatu se zde pěstuje káva a tropické ovoce jako například banány, kokos, papája nebo mango. Výborně se tu daří také cukrové třtině, ze které se vyrábí výborná pálenka.

Kde na mapě leží Praia

Poloha města Praia na ostrově Santiago
KZ » Kapverdské ostrovy » Ostrov Santiago » Město Praia (Kapverdy)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *