🌅 Kempy v Rakousku

Patříte mezi příznivce kempování, hotely ani penziony vás nelákají? Pak vězte, že v Rakousku je tento způsob ubytování velmi rozšířený a žádaný, navíc služby v kempu jsou na vysoké úrovni. Pokud se rozhodnete vyrazit kempovat do Rakouska, jistě vás zaujme následující článek. Přinášíme vám pár rad a tipů, jak kempovat v Rakousku.

Nejlevnější ubytování v Rakousku ⇒

Autem do Rakouska

Rakousko je sousední země, do které se pohodlně a poměrně rychle dostaneme autem. V současné době se stále více rozmáhá cestování obytným vozem nebo karavanem, což je velmi praktické. Zaparkovat pak můžete v některém z kempů.

Pokud dáváte přednost klasickým stanům, můžete být naprosto v klidu, protože v Rakousku se nachází více než 500 kempů. Více než polovina z nich je v provozu přibližně od dubna do října, ostatní mají otevřeno také v zimním období. Jedná se především o kempy nacházející se v blízkosti lyžařských areálů a sportovních středisek.

Vybavenost kempů?

Vybavenost kempů je na dobré úrovni. Hosté zde mají k dispozici pitnou vodu, čisté toalety a sprchy, ale také obchody se základním zbožím. Personál obvykle hovoří plynně anglicky, takže s jazykovou bariérou není třeba si dělat starosti.

Najdete zde kempy na špičkové úrovni, ale také ty, které jsou jednodušeji zařízené, a na kterých můžete ušetřit za ubytování. Těchto kempů využívají zejména mladí lidé, kteří nepotřebují luxusní ubytování.

Ceny ubytování v kempech

Ceny za ubytování jsou různé. V průměru lze říci, že na osobu na jeden den zaplatíte 3 – 7 Eur.  V případě, že máte vlastní stan je to ještě o něco méně, naopak za obytný vůz si trochu připlatíte. Přespání v kempinkových vozech mimo kempy je povoleno, vyjma městských a chráněných oblastí.

Kempování je zakázáno zejména v horských oblastech. Seznamy autokempů vám poskytnou turistická centra, autokluby či specializované organizace.

Špičkové kempy

Přinášíme vám pár tipů na luxusně zařízené kempy. Jedním z nich je Camping Ötztal Arena. Jde o slunný kemp, který se nachází v klidném údolí Ötztal. Je to ideální výchozí bod pro lidi, kteří mají rádi pěší turistiku a lyžování. Podobnou baštou kempování může být i lokalita kolem Embachu. Tento kemp je velmi populární, protože nabízí klidnou polohu, moderní zařízení a překrásné okolí.

Nachází se zde mimo jiné rustikální restaurace v tyrolském stylu s otevřeným ohněm, místnost pro lyže a lyžařské boty, sušička, moderní sociální zařízení s podlahovým vytápěním, kojící a přebalovací místnost pro matky s dětmi. Denně dostanete čerstvé pečivo a nápoje.

Nejkrásnější kemp

Bývalý hradní areál, který se nachází na břehu řeky Saalach–Grubhof, patří mezi nejkrásnější kempy v Rakousku. Tento čtyřhvězdičkový kemp se rozléhá mezi vesnicemi Lofer a St. Martin.

Obklopuje jej krásná krajinná scenérie, region nabízí celou řadu volnočasových aktivit. Jde o příjemné propojení komfortního ubytování s nádherným výhledem na hory. Tento kemp je otevřený po celý rok. Lyžařské středisko se nachází jen 2 km od kempu.

Foto z kempu

Kemp v Rakousku u města Solden
KZ » Rakousko » Kempy v Rakousku
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *