🌅 Počasí Andros

V souostroví Kyklady se skví ostrov Andros s bohatou faunou a četnými potůčky a vodopády. Na ostrově je nejkrásnější období od března do května. Teploty jsou příjemné, ale ne příliš vysoké a celý ostrov bují zelení a všechno kolem kvete. Pro strávení klasické dovolené je ideální červenec a srpen, jen se obrňte trpělivostí o víkendech. Na Andros totiž jezdí mnoho Řeků z Athén.

Středomořské klima

Ve vnitrozemí se k nebi tyčí horstvo, jež je v lednu a únoru pokryto sněhovou čepicí. Středomořské podnebí ostrova je mírné po celý rok a oproti ostatním ostrovům Kyklad se setkáte s větším množstvím srážek, zejména od listopadu do března.

V průměru na zem spadne od 60 do 100 mm srážek za měsíc. Naopak letní měsíce jsou sušší a horký vzduch ochlazuje vítr meltemi. Nejintenzivněji jej pocítíte na severovýchodní straně ostrova, naopak v západní části fouká vítr méně a teploty jsou o něco vyšší.

Jaké teploty očekávat?

Určitě Vás nejvíce zajímá léto. V červnu panují teploty kolem 26 ºC, červenci se rozpálíte při 27 ºC a v srpnu počítejte s teplotou 28 ºC. Dovolenkové počasí přetrvává ještě v září s teplotami 26 ºC.

Pro turisty máme dobrou zprávu, v březnu Vás při toulkách osvěží 16 ºC, dubnu 19 ºC a v květnu 22 ºC. Na výlety po ostrově se můžete vydat i v říjnu. To se teploty drží květnových hodnot. V zimním čase se teploty pohybují od 14 do 19 ºC.

Teplota moře

Ani teplota moře Vás nezklame. O prázdninách se prohřívá až na 26 ºC a v září si užijete příjemné koupání v 24 ºC vlahé vodě. Odvážlivci mohou vyzkoušet moře také říjnu, kdy je teplota na 21 ºC.

Od listopadu padá pod 20 ºC a například v lednu má moře pouhých 15 ºC. Na jaře je stále pod hranicí 20 ºC, zato v červnu teplota dosahuje 22 ºC a Vy tak budete mezi první vlnou turistů, kteří ten rok okusí moře.

Grafický vývoj

Graf předpovědi počasí na Androsu
KZ » Řecko » Andros (Řecké ostrovy) » Počasí Andros
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *