Řecký ostrov Kefalonie představuje všechno, o čem jste kdy snili: dech beroucí divokou přírodu, zálivy s tyrkysovým mořem, bouřlivou historii a pohostinné obyvatelstvo. Tento největší ostrov z Jónských ostrovů se nachází mezi Lefkadou a Zakynthosem a zaručuje prožití úchvatné dovolené.
Obsah
Deštivé zimy
Na tomto ostrově jsou dlouhá, horká léta a mírné, zato velmi deštivé zimy. Oproti jiným ostrovům, sem nepronikají v takové intenzitě větry, a tak zdejší vzduch není tolik ochlazován. Již v květnu dosahuje průměrná teplota 25 °C, v červnu 29 °C a v červenci a v srpnu až 32 °C. V září jsou teploty pouze o 3 °C nižší. Teplota moře se pohybuje od 20 °C do 25 °C.
Turistický ráj
Ostrov obývá pouze 45 tisíc stálých obyvatel a nejvíce jich žije v hlavním městě Argostoli. Kefalonie je doslova turistickým rájem. Proti sobě kontrastují hornatá krajina posetá bujnou vegetací, pláně s vinnou révou a mořské zátoky s bílými plážemi.
Aktuální počasí
Nejvyšší hora Kefalonie
Nejvyšší hora Mega Soros se zvedá do výšky až 1 628 metrů a je z ní úchvatný výhled. Ostrov proslavila i vzácná jedle kefalonská a krápníková jeskyně Drogarati (Dračí jeskyně), kde se pořádají hudební koncerty. Výlet na loďkách můžete podniknout na jezeru Melissani a projet se tak v prostředí skalní laguny.
Pláž Myrtos
Místní pláže nejsou ani v hlavní sezóně v obležení turistů. Proslulé jsou hlavně čistotou vody a krásnou azurovou barvou, která přechází v další odstíny modré. Nejvyhlášenější pláží je Skala, která byla oceněna modrou vlajkou EU. Jedinečné scenérie se Vám naskytnou na pláži Myrtos, v jejímž pozadí se tyčí sněhobílé skály.
Historie a zajímavosti
Za památkami se vydejte do hlavního města Argostoli. V roce 1953 sice město postihlo zemětřesení, ale část památek zůstala zachována. Za zmínku stojí náměstí Plateia Valinaou s radnicí a kostelem sv. Spyridona. Hojně navštěvován bývá i kamenný most Drapano z r. 1813, který spojuje dvě části města, a památník Radikalu.
Historii ostrova můžete poznat v Archeologickém muzeu. Nedalekou geologickou raritou jsou mořské mlýny Katavothres. Do hlubokých děr se propadá velké množství mořské vody a objevuje se o 17 kilometrů dále, na protilehlé straně ostrova v jeskyni Melissani.