🌅 Severní Kréta (Řecko)

Rozhodli jste se navštívit Krétu a zaujala vás severní část? Severní pobřeží Kréty patří k turisticky nejoblíbenějším. Nachází se zde malebná příroda s krásnými plážemi i mnoho oblíbených turistických letovisek.

Po celém severním pobřeží najdete rozmanité vyžití a zajímavé turistické cíle. Sever se vyznačuje především písčitými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Nabízí nejen krásné koupání, ale také rušný noční život. Pokud však na své dovolené hledáte klid a liduprázdné pláže, vyrazte raději na jih.

Severní pobřeží

Na severním pobřeží Kréty se nachází hlavní město ostrova – Heraklion, který tvoří dominantu celého ostrova. V Heraklionu je také mezinárodní letiště, bohaté nákupní i zábavné vyžití a mnoho historických památek. Druhé letiště se nachází v Chanii. Srdcem Heraklionu je historické centrum, které tvoří malé náměstí Plateia Venizela se slavnou Morosiniho kašnou. Vyjma této historické části je Heraklion obestavěn betonovou zástavbou.

Pouhých 6 km od hlavního města se rozléhá největší minojský palác Knossos. Říká se, že kdo byl na Krétě a neviděl Knossos, jakoby zde vůbec nebyl. Palác prošel velkou rekonstrukcí, přesto si však zachovává svůj historický ráz. Je opředen známou legendou o slavném Minotaurovi.

Letoviska severní Kréty

Další dovolenkovou část severní Kréty tvoří rybářské městečko Bali. Je malé, ale velmi působivé. Nachází se zde několik menších oblázkovo-písečných pláží, které jsou od sebe oddělené skalami. Podél nich se nachází malé soukromé pláže.

Za pozornost stojí také známé město Rethymno, které tvoří jeden z nejlákavějších turistických cílů. Rethymno je rušné a veselé město, jakmile se zde setmí, všude kolem je slyšet hudba z restaurací a taveren. Lidé se sem jezdí bavit.

Letovisko Gouves

Přibližně 16 km od města Heraklion se rozléhá prázdninové letovisko Gouves, ve kterém se nachází vodní park Star Beach Water Park. Turisté také ocení krásné písčité pláže s pozvolným vstupem do vody a pestrou plejádu vodních atrakcí.

Severní část Kréty zahrnuje také další menší střediska Malia a Stalida. Také zde nechybí dlouhé a táhlé písečné pláže s čistou vodou, které získaly různá ocenění za kvalitu a čistotu vody.

Mezi Chanií a Rethymnem leží letovisko Kavros, kolem které se táhne jedna z nejdelších pláží na ostrově, jež je lemovaná palmami a eukalypty. Jde o velmi romantické místo, které vábí turisty z celého světa.

Nelze opomenout také na romantický Mirabeslký záliv s překrásnou lagunou Elounda a letovisko Agios Nikolaos. Severní Kréta vyniká nádhernými přímořskými letovisky, horami i nedotčenou přírodou.

Pobřeží a pláž

Pláž u severního pobřeží Kréty
KZ » Řecko » Kréta » Severní Kréta (Řecko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *