🌅 Mallorca

Mallorca = Největší ostrov Španělska. Největší z Baleárských ostrovů. Dvanáct milionů turistů ročně. Už tušíte, o které destinaci je řeč? Jistě, Mallorca. Ostrov s necelým jedním milionem obyvatel je proslulý svými památkami, přírodou a vínem.

Kompletní zájezd na Mallorku za 6.220 Kč →

Ta největší“ = Přesně to znamená název ostrova v překladu do češtiny. Mallorcu kdysi obývali i dobývali Byzantinci, Maurové, Féničané i Římané – ti jí ostatně dali jméno, pod kterým ji známe dodnes. Zástupci různých kultur tu zanechali také řadu historických památek.

Kdy cestovat na Mallorku?

Mallorca se těší středomořskému klimatu a denní průměrná roční teplota je 21 stupňů Celsia. Ideální doba pro návštěvu je od května do září, později na podzim už hrozí častější deště a bouře. Nejvíc slunečných dnů tu bývá v červenci a moře je nejteplejší v srpnu. Slunce tu svítí víc než 300 dní v roce.

Jazyk, měna, telefonování

Na Mallorce se mluví především španělsky, ale v turisticky oblíbených místech se bez problémů domluvíte také anglicky, francouzsky i německy. Do méně navštěvovaných oblastí se ale vyplatí přibalit španělský slovník.

Do roku 2002 se ve Španělsku, a tedy i na Mallorce, platilo pesetami, dnes je platnou měnou euro. Většina hotelů a velkých obchodů přijímá mezinárodní karty, někdy je při platbě vyžadován pas. Pozor na banky – bývají otevřeny pouze od 8.30 do 14:00; peníze lze směnit také ve směnárnách. Ty mají zpravidla delší otevírací dobu, ale je třeba počítat s méně příznivými kurzy. Co se týče cen, jsou jen o něco málo vyšší než v České republice, takže pobyt na Mallorce bychom mohli přirovnat pobytu v centru Prahy.

Kohoutková voda by zde měla být pitná, ale je hodně chlorovaná a chuťově není příliš dobrá – většina turistů proto přece jen kupuje vodu balenou.

S telefonem a funkčním roamingem si nemusíte v dnešní době nijak zvlášť lámat hlavu. Pokrytí signálem a roaming pro operátory O2, T-Mobile a Vodafone má Španělsko na většině míst.

Co si na Mallorce užít?

Mallorca je ostrov sice malý, ale možností skýtá celou řadu. Ostrov pomerančovníků, palem a oliv je ráj pro všechny, kdo touží po pláži a koupání v moři. Kouzelné písčité pláže i malebné a členité zátoky nenechají nikoho na pochybách, že lépe vybrat nemohli. Na své si ovšem přijdou také aktivnější turisté – k dispozici jsou vodní parky, zábavní centra, golfová hřiště a tenisové kurty.

Řada lidí si půjčuje auta nebo horská kola a vyráží do přírody, obdivovat borovicové lesy nebo sady mandloní, fíkovníků a olivovníků. Projet se můžete i na koních. Milovníky turistiky nadchne přechod pohoří Serra Tramuntana po dálkové turistické trase GR221 – hřebenovka dlouhá 120 kilometrů kopíruje severní pobřeží ostrova od San Elm do Pollency.

Bezpečnost

Podobně jako v dalších turistických destinacích, i na Mallorce je třeba dávat si pozor na kapsáře a drobné zlodějíčky. V případě ztráty či krádeže pasu nebo dalších obtíží je možné kontaktovat honorární konzulát v Palma de Mallorca.

KZ » Španělsko » Mallorca
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *