🌅 Počasí na Mallorce

Jak vypadá aktuální předpověď počasí na Mallorce? Jak se vyvíjí teploty moře a vzduchu v průběhu roku a kdy je nejlepší doba pro cestování a dovolenou na Mallorce? 14 dní, měsíční i celoroční předpověď počasí najdete v tomto článku viz níže. Chystáte se na dovolenou snů, ale starosti vám dělá počasí? Už nemusí!

Zájezdy na Mallorcu s nejlepším počasím najdete ZDE ▷

Charakter podnebí u ostrova

Středomořské klima bývá sázkou na jistotu. Zaručuje vcelku stálé teploty, které od května do října neklesají pod 20 stupňů a na sluníčku se můžete dočkat i čtyřicítek. Po zbytek roku, tedy v zimních měsících, počítejte s teplotami okolo 15 stupňů a vyšším výskytem srážek. Pohoří Serra de Tramuntana je na déšť bohatší – a rovněž teploty tu bývají o pět až deset stupňů nižší než na zbytku ostrova.

Vezměme to hezky popořadě:

Počasí na jaře na Mallorce

Svěží vzduch s sebou přináší po vlhké zimě s častými bouřkami svěží vzduch a příjemné teploty v rozmezí 19 – 25°C. Prší už jen výjimečně a všechno se vesele zelená a rozkvétá. Počítejte ovšem s tím, že na klasické koupání v moři to ještě nebude. Jaro přeje pěším a cyklistům. V únoru navíc rozkvétají mandloně – na Mallorce jich najdete na pět tisíc!

Letní teploty na Mallorce

Léto je na Mallorce hlavní sezóna. Začíná už v první polovině června. Dešťové kapky aby v tu dobu člověk pohledal. Vzduch se tetelí teplotami mezi 26 – 33 °C, na slunci stoupá rtuť teploměru až ke 40 °C, a moře je příjemně prohřáté (už od června na krásných 21 °C). Nejteplejším měsícem je tu srpen. Toužíte-li po koupání, hlavní turistická sezóna je přesně pro vás!

Podzimní Mallorca

Začátek podzimu ještě rezonuje teplým létem, takže koupání se rozhodně vzdát nemusíte. Teplota vzduchu klesá pozvolna a ještě na přelomu září a října se můžete těšit na teploty blížící se téměř 30 °C. Zároveň s ústupem hlavní sezóny klesají také ceny. Během října dochází k ochlazování a začíná víc pršet.

Konec října je ostatně spolu s prosincem období, kdy na Mallorce bývá největší množství srážek. Dlouhotrvajících dešťů se obávat nemusíte, mnohem běžnější tu jsou prudší deště. Listopad je hned po jarních měsících další ideální dobou pro pěší turistiku a cyklistiku.

Počasí v zimě na Mallorce

Zimy jsou na Mallorce vlhké a protkané častými bouřkami. Teploty se pohybují okolo 15°C. Sněhu se nejspíš nedočkáte – v nížinách a na pobřeží skutečně výjimečně, pravidelně sněží snad jen na nejvyšších vrcholcích pohoří Tramuntana.

Předpověď počasí

Časté dotazy o počasí na Mallorce

Kdy je nejlepší počasí pro cestování na Mallorcu?

Obecně platí, že nejlepší počasí po cestování po Mallorce je od poloviny května až do poloviny října. Každý rok se toto rozpětí může lehce lišit a cestování v květnu a říjnu je určitý risk.

Kdy se dá na Mallorce koupat (kdy je nejlepší teplota moře)?

I pro méně otužilé jedince platí, že koupání u pobřeží Mallorky lze od začátku června do začátku října. Teploty se v těchto měsících pohybují od 22 °C výše. Samozřejmě pokud Vám nevadí chladnější voda můžete se zde koupat po celý rok. Teploty u pobřeží prakticky nikdy neklesají pod 16 °C!

Počasí [°C]ledenúnorbřezendubenkvětenčervenčervenecsrpenzáříříjenlistopadprosinec
Průměrné teploty121113151922252622191512
Maximální teploty161718212429303128252018
Minimální91011131620232521181310
Teplota moře151616171922252826232017
Kdy letět na Mallorcu (protože je nejlepší počasí)?
KZ » Španělsko » Mallorca » Počasí na Mallorce
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *