🌅 Třetí adventní neděle 2024

Kdy se koná třetí adventní neděle v roce 2024? Jak se oficiálně nazývá a jaké tradice se na 3. adventní neděli vyznávají? Více o tomto svátku, který označuje blížící se Vánoce najdete níže.

Jak se nazývá 3. adventní neděle?

Třetí adventní neděle se označuje jako „stříbrná“. V tento den bychom měli zapálit třetí, tedy předposlední svíčku takzvanou pastýřskou. Tato svíčka je symbolem toho, že postní období je pomalu u konce a Vánoce se nezadržitelně blíží. Podle tradice byl v tuto neděli Ježíš poslán k lidem.

Kdy bude třetí adventní neděle 2024?

Třetí adventní neděle nám připomíná, že Vánoce jsou již za dveřmi. Čtyřtýdenní adventní doba končí západem slunce o Štědrém večeru. Dříve si lidé toto období opravdu užívali, chodili do kostela a hospodyňky pekly cukroví a chystaly vše na příchod Štědrého dne.

logicky následuje po druhé adventní neděli

Konec uspěchanosti

V dnešní době máme předvánoční čas spojený spíše s uspěchaností. O třetí adventní neděli už bychom měli mít napečené alespoň pár druhů cukroví a pomalu začít balit dárky. Do Vánoc zbývá týden. Letos začíná třetí adventní neděle na svátek svaté Lucie – jak symbolické. Pokud ještě nemáte doma vánoční výzdobu, je nejvyšší čas včetně nákupu vánočního stromku.

Přání k třetí adventní neděli

  1. Vánoce jsou svátky klidu, advent to je čekání, na cukroví, dárky, kapra, na zvonečku cinkání. Kdo zaváhá s přípravami, na Štědrý den nežere, zas nemusí s dietami trávit v lednu neděle. Krásný zbytek adventu plný pohody přeje.
  2. Nejez holka cukroví, zapal radši svíčku, nebudeš pak v létě bát se chodit jenom v tričku. Drž se radši salátu, jablíček a vody, nekoukej moc na tátu, do léta to shodí! Krásnou 3. adventní neděli přeje
  3. Adventní kalendář pověsíš, co v něm asi bude? Čokolády někdo snědl, takhle je to všude! Cukroví se mámě pálí, táta věčně v lihu, kdo má ustát každý rok tu Vánoční tíhu? Krásnou 3. adventní neděli přeje

Třetí svíčka na vánočním věnci

KZ » Státní svátky » Třetí adventní neděle 2024
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *