🌅 Ostrov Ko Kood (Thajsko)

Kde se nachází ostrov Ko Kood a čím je zajímavý pro cestovatele? Počet ostrovů a ostrůvků, které můžete v Thajsku najít, se počítá na stovky, přičemž vám v podstatě nikdo nedokáže říci, jaký je jejich přesný počet. My se v tomto článku podíváme na čtvrtý největší, a to na ostrov, který nese název Ko Kood.

Super last minute do Thajska za 16.420 Kč ⇒

Před rokem ještě bez bankomatu

Ostrov Ko Kood se rozkládá na ploše 105 km² a nachází se v jihovýchodní části země, na samotné hranici s Kambodžou. Dá se říci, že se jedná o izolovaný ostrov, alespoň co se týče masového turismu a vymožeností moderního světa.

Doporučujeme vzít si s sebou i nějakou hotovost, neboť na celém ostrově se nachází jediný bankomat, který tu je navíc pouze od roku 2005!

Soukromí nadevše

Pokud tedy oželíte některé komforty západního světa, ostrov vám na oplátku nabídne úchvatnou scenérii místní přírody a taktéž jedny z nejkrásnějších pláží celého Thajska.

Díky určité izolovanosti ostrova si budete moci navíc užívat zaslouženého soukromí v podstatě kdekoliv. Navíc je ostrov vhodný pro celoroční návštěvu, neboť tu po celý rok vládne příznivé klima.

Panenské pláže

Místní obyvatelé si tohoto jedinečného rázu ostrova velice cení, čemuž také odpovídají zdejší předpisy. Je zajímavostí, že zde například nesmí být stavěny jakékoliv ubytovací jednotky blíže, než 50 metrů od pláže.

Díky tomu si tak na pláži budete připadat jako v samotném ráji, neboť vaše oko nebude rušit nic než jen všudypřítomné palmy a okolní zeleň!

Přírodní krásy

Mezi nejkrásnější pláže ostrova patří např. Klong Chao, Ao Prao či Soneva Kiri. Ko Kood ovšem stojí za prozkoumání i ve vnitrozemí. Můžete tu spatřit člověkem nezkaženou přírodu, a pokud vám již slaná voda leze krkem, můžete se vykoupat v malém jezírku, do kterého se vlévá jediný vodopád na celém ostrově.

Aktuální počasí

Za soukromí si připlatíte

Pokud vás tento článek inspiroval k návštěvě Ko Kood, určitě nebudete litovat. Mějte však na paměti, že všechny jeho přednosti jsou do určité míry vykoupeny o trochu vyššími cenami za ubytování.

To zde můžete sehnat za cenu začínající na částce okolo 1000 bahtů na noc. Jsme však přesvědčeni, že se vám tato investice vyplatí, neboť krásné vzpomínky na dovolenou jsou to nejlepší, co vám může zůstat.

Dvě hodiny do ráje

Zbývá tedy zodpovědět poslední otázku, a to, jak se na ostrov vlastně dostanete? Nejjednodušší cesta je z přístavu Laem Sok, který najdete na poloostrově, vyčnívající z thajské pevniny. Anebo můžete vyplout ze sousedního ostrova Koh Chang. V obou případech vám cesta nezabere více, než 2 hodiny.

Pobřeží a pláž

Pobřeží a pláž na ostrově Ko Kood
KZ » Thajsko » Ostrov Ko Kood (Thajsko)
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *