🌅 Teplota moře v Thajsku

Thajsko je součástí jihovýchodní Asie a jeho pobřeží lemuje Jihočínské a Andamanské moře. Cestovatelé tuto lokalitu milují. Vydávají se do ní za památkami, jedinečnou přírodou a věčně teplým mořem.

Super last minute do Thajska za 16.420 Kč ⇒

Tato země je pro turisty bezpečná, pouze jih se potýká s nepokoji muslimského obyvatelstva.

Nejkrásnějšími pláže

Zájezdy do Thajska si mohou dovolit i lidé s průměrným platem. Přímořská letoviska tvoří jednoduché bungalovy i luxusní rezorty. Ten, kdo si nedovede představit dovolenou bez potápění, měl by se do Thajska určitě vydat. Odpočinek najdete na písčitých plážích, které se pozvolna svažují do moře. Zdaleka nejkrásnější pláže a nejčistší moře Vás ohromí na thajských ostrovech.

Teplé Andamanské moře

Češi nejčastěji jezdí k Andamanskému moři, jež je součástí Indického oceánu. Moře je vcelku mělké a jeho průměrná hloubka činí 870 metrů. Jeho teplota se pohybuje od 23 °C v zimě, do 27 °C v létě, a tak se do Thajska můžete vydat, když je u nás sychravo a zima. Směrem k mořskému dnu se teplota snižuje, v hloubce 2 000 metrů je pouhých 5 °C.

Bílý písek, průzračné moře

Thajské pláže si při prvním pohledu získají Vaše srdce. Na 1 430 ostrovech je bezpočet kouzelných bílých pláží, naopak nejšpinavější pláže a voda jsou v okolí Bangkoku. Na ostrově Phuket se nachází populární pláž Patong Beach.

Oblíbená je pro jemný bílý písek, teplé moře a široké pobřeží se spoustou hotelů a restaurací. Lodí se můžete dopravit na pláž Railay Beach na ostrově Krabi, kde jako by se zastavil čas.

Pláž pro děti 

Vhodná pláž pro rodiny s malými dětmi je Hua Hin Beach v dojezdové vzdálenosti z Bangkoku. Potápěči si oblíbili pláž Sairee BeachKoh Tao, odkud je také krásný výhled na malé ostrovy.

Dech beroucí scenérie se Vám naskytne na pláži White Sand Beach na ostrově Koh Chang, jež je lemována palmami. Teplota moře se dá obvykle velmi dobře odvodit od aktuálního počasí.

Výhled-na-západ-slunce-v-centru-města-Phi-Phi

Výletní loď v Thajsku a krásné moře
Výletní loď v Thajsku a krásné moře
KZ » Thajsko » Teplota moře v Thajsku
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *