🌅 Počasí Kapverdy: Duben

Měsíc duben označuje příchod turistického období na Kapverdách. Klimatické podmínky jsou podobně příjemné jako v předchozích měsících a ideální například pro poznávací zájezdy.

Denní průměrné teploty kolem 25 °C, které však neklesnou pod 23 °C ponechávají turistům možnost cestování mezi ostrovy a objevování jejich zákoutí ve snesitelném počasí.

Nejlevnější zájezd na Kapverdské ostrovy za 14.260 Kč ⇒

Aktuální předpověď počasí

Podrobnosti o počasí

V nočních hodinách teploty klesají k 19 °C a vytváří tak docela velký teplotní rozdíl mezi dnem a nocí. I proto pokud patříte mezi milovníky slunce a pořádného tepla raději zvolte k návštěvě například červen nebo červenec.

Doba svitu v dubnu je průměrně 9 hodin a postupně nabírá na síle i severozápadní vítr (postupně sílí od února až do června). Nemusíte se ovšem obávat nějakých písečných bouří z nedaleké Sahary. Podrobnosti o celkovém podnebí na Kapverdách.

Teplota moře

Teplota moře se drží v průběhu celého dubna kolem příjemných 23 °C a nabízí ideální příležitost pro všechny milovníky sportu pro zábavu. S průměrným 1 mm dešťových srážek je déšť v dubnu téměř neexistující. Na celém souostroví jsou průměrně pouze 3 dešťové dny za celý měsíc.

V dubnu se každoročně navíc odehrávají oslavy katolických Velikonoc. Jedná se o největší náboženské slavnosti na Kapverdách. Oslavy jsou doprovázeny různorodými událostmi, například v sobotu začínající až do neděle končící venkovní siesty apod.

Graf

Srovnání průměrné teploty v dubnu se zbytkem roku na Kapverdských ostrovech
KZ » Kapverdské ostrovy » Kapverdy Počasí » Počasí Kapverdy: Duben
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *