🌅 Počasí Kapverdy: Únor

Kapverdské ostrovy jsou místem jako z pohádky, kde vládne teplé počasí po celý rok. Když v zimních plískanicích zatoužíte po vlídném klimatu, jsou tím pravým místem k načerpání nové energie. Nejen, že budete krásně opáleni, ale užijete si i oázu klidu a pohody, která Vám dá zapomenout na starosti všedních dnů.

Nejlevnější zájezd na Kapverdské ostrovy za 14.260 Kč ⇒

Aktuální předpověď počasí

Počasí v zimním období

Počasí na Kapverdských ostrovech je tropické a během roku nedochází k větším výkyvům teplot. Zimní období se od toho českého liší jako noc a den. Nejchladnější období trvá od prosince do dubna, ale o zimě nemůže být řeč. Teploty se pohybují okolo příjemných 25 °C. Směle tedy plánujte dovolenou i v tomto čase!

Počasí v letním období

Kdo chce zažít pořádné tropy na vlastní kůži, ten ať se vydá na ostrovy od června do listopadu. Teploty atakují 30 °C a leckdy se vyšplhají ještě výš.

Svlažit Vás mohou srážky, které zejména v září bývají nadprůměrné. Doba letu na Kapverdy je relativně dlouhá a tak by byla škoda, kdyby vám dovolenou pokazilo právě počasí.

Když chcete hodně slunce

Nejvíce slunečního svitu si užijete od února do května. Vlídné paprsky Vás budou provázet od ranních hodin až do pozdního večera. Jak se ale slunce přehoupne za obzor, nastává velmi rychle tma. Déšť Vás téměř nepřekvapí, proto místo deštníku zabalte do kufru slunečník. Podrobnosti o období dešťů.

Alias Větrné ostrovy

Na Kapverdských ostrovech je dost větrno. Zvlášť pokud cestujete na ostrovy v zimním období, bude se Vám při večerních toulkách městem hodit svetřík. V období od prosince do června vytváří vítr velké vlny v oceánu a přináší jemný písek ze Sahary.

Teplota oceánu

Vodní radovánky v prohřátém oceánu si užijete od srpna do listopadu, kdy teplota mořské vody dosahuje až 25 °C. Naopak nejchladnější je oceán od února do dubna.

Recenze od cestovatelů v únoru

Ti, kdož se na Kapverdy v únoru již podívali píší počasí jako velmi příjemné nicméně relativně větrné. Večerní teploty jsou příjemné na prochází a doporučují jen lehkou mikinu pro případy náhlého ochlazení.

Některé dny v únoru ovšem může být zejména na ostrově Sal příliš větrno (zkušenost jednoho cestovatele, který na ostrově žije). Důvodem je poloha Salu například oproti ostrovu Boa Vista. Vhodnější pro návštěvu v únoru je proto západní a jižní část ostrova Sal, která je relativně ukryta před větrným počasím.

Vítězem se stává měsíc…?

A jaký měsíc je ten „nej“? Nejkrásnější počasí s optimální teplotou vzduchu a vody panuje v listopadu. Čeká na Vás devět hodin slunečního svitu, denní maximální teploty kolem 30 °C a pouze jeden propršený den v měsíci. Teplota vody je ustálená na příjemných 24 °C.

Graf

Srovnání průměrné teploty v únoru se zbytkem roku na Kapverdských ostrovech
KZ » Kapverdské ostrovy » Kapverdy Počasí » Počasí Kapverdy: Únor
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *