🌅 Vízum (víza) do Senegalu

Cestování po světě má svá psaná i nepsaná pravidla. K těm psaným a jedním z  nejdůležitějších patří vízové a celní předpisy dané země. V otázce víza do Senegalu,

který může být právě vaším dovolenkovým rájem, pomůže opět MZV a jeho internetové stránky, které vám poradí kudy kam.

Co se změnilo?

Avšak jak všechny země sbližuje cestovní ruch, rozhodla se senegalská vláda k 1. červenci 2013 zrušit vízovou povinnost pro všechny turisty vyjma Západoafrické ekonomické komunity (ECOWAS). To však neznamená zrušení správního poplatku za povolení ke vstupu, ale změnila se délka povoleného pobytu i její cena.

Co je potřeba pro vyřízení povolení?

Pro vyřízení zmíněného povolení budete potřebovat biometrický pas – tzn. ten s pevnou plastikovou stránkou, na které jsou uvedeny osobní údaje. Poté vyplníte veškeré požadované údaje na stránkách http://www.visasenegal.sn/en/ a podáte žádost o povolení ke vstupu do země.

Poplatek 50 € zaplatíte online kartou. Pas, který použijete při podání žádosti o vstupu do země, by musí být platný minimálně 6 měsíců po plánovaném návratu ze země. Délka povolení je 90 dnů.

Plány do budoucna?

V současné době tamní vláda připravuje více možností vyřízení a zaplacení povolení ke vstupu společně s variabilitou délky pobytu v zemi. Nicméně turisté vstupující do Senegalu s cestovní kanceláří jsou pro letošní sezónu zcela osvobozeni od vízové povinnosti, tzn. že neplatí také poplatek 50 €. Pouze nezapomínejte, že povolení ke vstupu do země se nedá vyřídit na žádném letišti při vstupu do země.

Vízová povinnost je často určující pro volbu dané země. Mnoho cestovatelů a turistů raději zvolí zemi bez vízových povinností nejen z důvodu vyšší ceny, ale také nutnost zjišťovat si podmínky a vyplňovat „něco navíc„.

Na všechny turisty z Evropy a také z České republiky, kteří milují africký kontinent se 1. července 2013 usmálo štěstí – byla zrušena vízová povinnost do Senegalu!

Nikdo kdo se chce do Senegalu vydat už nemusí navštívit ambasádu v německém Berlíně a platit za měsíční vízum 30 Euro.

Podmínky vstupu s CK

Turisté, kteří letí do Senegalské republiky s Cestovní kanceláří jsou zcela osvobození od nutnosti mít vízum v sezoně 2014/2015. Také neplatí poplatek 50 Euro! Další podrobnosti o vízu v Senegalu.

Podmínky vstupu bez CK

Pro vstup do země je nutný platný biometrický pas. Platnost Vašeho pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu ze Senegalu.

Žádost o vízum nyní probíhá elektronicky na http://www.visasenegal.sn/en/, kde také zaplatíte nový poplatek 50 Euro. Doba po jakou vízum platí je 90 dní.

Foto cestovního pasu

Foto víza v cestovním pasu
KZ » Senegal » Vízum (víza) do Senegalu
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *